Dukat Premijer liga, 16. kolo, 07.02.2009, 18:00 h, Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 1.500
Suci: Matija Gubica (Petrijevci), Boris Milošević (Osijek)
Siscia
Siscia 24:22(10:11) Međimurje
Međimurje

Teško s čvrstim Pipom

Branimir Korać • subota, 07.02.2009.

Prvenstvo u Dukat Premijer ligi nastavljeno je susretima 16. kola. Siscia je u punoj SD Brezovica dočekala momčad Perutnine Pipo IPC-a iz Čakovca i uz manje probleme upisala pobjedu 24:22...

Siscia
Međimurje
Siscia
Međimurje

Čvrsti Čakovčani u Sisku su se pokazali u dobrom svjetlu. Odigrali su dobru utakmicu, ali protiv inspiriranog domaćina u drugih 30 minuta, nisu mogli. Siscia je na kraju zasluženo slavila 24:22 pred oko 1500 gledatelja koji su napunili Brezovicu očito željni rukometnih događanja u Sisku.

Uoči susreta predstavnici kluba i grada uručili su prigodne poklone sucima Gubici i Miloševiću te Jakovu Gojunu i Slavku Goluži za uspješno odrađen posao na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Taj svečani dio kao da je malo usporio domaćina koji loše ulazi u utakmicu i Čakovčani čvrstom igrom u obrani stvaraju početnu prednost 4:1. Nije trebalo Siščanima puno vremena da se vrate u utakmicu. S dva gola prvog imena susreta Marija Bjeliša i jednim Enesa Halkića Siscia je poravnala na 4:4 i sve do kraja prvog poluvremena igra se praktički gol na gol bez većih bjegova.

Na odmor su s prednosti otišli gosti koji su vodili 11:10, a kako je Siscia igrala u tih 30 minuta pokazuje i podatak da su čak pet golova primili s igračem više na parketu. Čakovčanima se u prvom dijelu razbranio i Sladoljev i nije sve izgledalo tako ružičasto za domaćina. Gosti su vodili iako su ostali hendikepirani ozljedom Josipa Pažina u osmoj minuti susreta koji se ozlijedio u sudaru s Bjelišom u ranoj fazi utakmice i više se nije vraćao na parket.

U drugo poluvrijeme domaćin ulazi odlučnije i bolje i odmah s dva gola Bešlića i jednim Ražića rade preokret i odlaze na 13:11. Unatoč konstantnoj prednosti od gola-dva, Siščani se ne uspijevaju odvojiti sve do 54. minute kada Somić skida sedmerac i daje poticaj svojim igračima, a Baltić, Halkić i Bjeliš zabijaju za bijeg na 22:18. Do kraja susreta Čakovčani više nisu došli na manje od dva gola zaostatka.

U domaćim redovima najistaknutiji su bili Mario Bjeliš i Tomislav Bešlić s po sedam golova te Branimir Bouček s 14 obrana. Kod gostiju Risto Arnaudovski zabio je šest golova, Danijel Mesarić pet, a Tomislav Sladoljev upisao je 12 obrana.