Sergio Garcia i Oliveira gradski junaci

Borna Rupnik • subota, 07.02.2009.

Real Madrid nastavlja nizati pobjede, iako se ni susret protiv Racinga iz Santandera neće dugo pamtiti. Seviljski derbi opravdao je očekivanja o neizvjesnom susretu, a radost su svojim navijačima priskrbili nogometaši Betisa...

Pod vodstvom Juandea Ramosa Real ne igra spektakularno, ali pobjeđuje. U subotu je na Santiago Bernabeu pao Racing, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Gonzalo Higuain.

Terenom je dominirala madridska obrana u sastavu Sergio Ramos, Fabio Cannavaro, Pepe i Gabriel Heinze, a sačuvana mreža znači da je Real u posljednjih sedam susreta primio jedan jedini pogodak. Stoga je Jonathan Pereira u prvom poluvremenu pokušao ugroziti Ikera Casillasa udarcem s tridesetak metara, no španjolski se reprezentativac nije dao iznenaditi.

Kapetan Raul nije uspio postići pogodak kojim bi ušao u legendu, ali je nedugo nakon odmora glavom pronašao Higuaina, a mladi Argentinac vara Cesara Navasa i šalje loptu u mrežu. Real svoje vodstvo nije uspio povećati, a priliku za izjednačenje imao je Nikola Žigić u samoj završnici dvoboja, no njegov je udarac glavom prohujao iznad prečke.

Prvi nastup u dresu Kraljevskog kluba upisao je Francuz Julien Faubert, koji je nakon sat vremena igre zamijenio gripom izmučenog Arjena Robbena. Real je ovim slavljem smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na devet bodova, ali Katalonci imaju utakmicu manje.

Na stadionu Sanchez Pizjuan igrao se tradicionalno uzbudljivi gradski derbi. Ozljedama prošarana Sevilla, za koju nisu igrali Luis Fabiano, Javier Chevanton, Arouna Kone, Javi Navarro i Abdoulaye Konko držala je 0:0 sve do 70. minute, kada je Sergio Garcia iskoristio proigravanje Mellija i poslao loptu kraj nemoćnog Andresa Palopa.

Pogotku je kumovao i crveni, odnosno drugi žuti karton Sevillinog veznjaka Alda Duschera, koji je Argentincu pokazan samo minutu prije postignutog pogotka. Drugi gol, kojim su otklonjene sve sumnje oko pobjednika, bio je djelo povratnika u redove Betisa, brazilskog napadača Ricarda Oliveire.

U sudačkoj je nadoknadi Frederic Kanoute uspio tek ublažiti poraz. Tako su zeleno-bijeli napredovali do 13. mjesta prvenstvenog poretka, a osim toga, ljubitelji Betisa dobili su pravo nazivati se navijačima najboljeg kluba u gradu - barem do sljedećeg derbija.