Newell'su bodovi usred Bombonere

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.02.2009.

Iznenađenje 2. kola Clausure definitivno je poraz Boce Juniors, a kao bosi po trnju su se proveli i u San Lorenzu. Nije šala, ali pobijediti je uspio i River Plate...

Prvaci Aperture Boca je na Bomboneri dočekala Newell's Old Boys- Ischia je odmarao Fabiana Vargasa nakon reprezentativnog izleta Kolumbijca protiv Haitija, Martin Palermo i Rodrigo Palacio još nisu posve zaliječili ozljede, a Juan Ramona Riquelmea su gosti znalački zatvorili - što je rezultiralo 2:0 pobjedom Newell'sa golovima Armanija i Sperduttija u drugom poluvremenu.

Na El Nuevo Gasometru iznenađujuće je bodove protiv Godoy Cruza prosuo San Lorenzo. Golom Carranze u vlastitu mrežu u 2. minuti San Lorenzo je poveo, ali su gosti iskoristili prednost igrača više od 38. minute te u drugom poluvremenu preokrenuli golovima Borghella i Carusa.

Nije slutilo na dobro ni za River nakon vodećeg gola Rosario Centrala, ali blitz-kriegom u 62. i 65. minuti Galmarini i prije tjedan dana pristigli Fabbiani zabili su za preokret 20. momčadi Aperture prošle godine.

Vrijedi izdvojiti i hat-trick Cristiana Canija kojim je San Martin slavio protiv Independientea.

Clausura, 2. kolo:
Racing - Huracan 1:4, Colon - Gimnasia Jujuy 1:0, Boca Juniors - Newell's Old Boys 0:2, Velez - Argentinos Juniors 1:1, Banfield - Estudiantes 1:0, Arsenal - Tigre 2:0, Gimnasia La Plata - Lanus 3:2, Rosario - River Plate 1:2, San Lorenzo - Godoy Cruz 1:2, San Martin - Independiente 3:0