Runje se vratio među vratnice

Maja Giljanović • utorak, 17.02.2009.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje odigrao je svih 90 minuta u pobjedi svog Lensa na gostovanju u Clermontu...

Bivši je Hajdukovac ubilježio prvi nastup nakon ozljede mišića zadnje lože u utakmici 17. kola protiv Vannesa 17. siječnja. Runje je preskočio sljedećih pet kola, a vratio se gdje je bivšeg (1998.) prvaka i ostavio - na prvom mjestu Ligue 2.

U posljednjoj utakmici 23. kola Lens je poveo u 11. minuti golom Arune, međutim, nepunih pet minuta kasnije Clermont Foot je izjednačio preko Potea.

Wallemmeovoj je momčadi sva tri boda - šestu pobjedu van njihovog Felix-Bollaerta - jubilarnim 10. golom u sezoni donio Maoulida u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Lens je ovom pobjedom vratio pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Metza (les Grenats su, pak, slavili protiv petog Montpelliera 3:1) i šest ispred Angersa na trećem mjestu, a u sljedećem kolu veliki derbi na Saint-Symphorienu igraju upravo Metz i Runjin Sang et Or.