Vodeni sportovi

Mladost i Jug prate Jadran

Hrvoje Vuković, Ivana Jurica, Vedran Babić, Luka Margan • subota, 21.02.2009.

U prvoj odigranoj utakmici 18. kola Jadranske vaterpolske lige Mladost je na Savi bila bolja od Šibenika, Jug je porazio Primorje dok je Medveščak očekivano stradao od Primorca. Budvanska Rivijera u Splitu je uzela bodove protiv POŠK-a, Jadran HN zadržao je vodeću poziciju pobjedom nad Koperom, a splitski Jadran iznenadio je Mornar...

MORNAR BRODOSPAS - JADRAN (ST) 10:11 (1:4, 2:3, 3:3, 4:1)

Jadranska liga, 18. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Radičević (Dubrovnik), Tiozzo (Split)

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Marinić - Kragić 1, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerković, Kliškinjić, Kalebić, Krnić, Marelja 1, Kovačić 3, Ban 2, Bebić 1. Trener: Kreković.

Jadran (ST): Škiljo, Pleić 1, Vukić 1, Delaš 2, Bezić 2, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić 2, Perić 1, Banovac, Kekez, Vlaić, Popović 2. Trener: Jurčević.

Igrač više: Mornar BS 6/11, Jadran (ST) 2/5
Peterci: Mornar BS 1/2, Jadran (ST) -

U utakmici dostojne epiteta pravog splitskog derbija pobjedu je odnio Jadran protiv favoriziranog Mornara. "Gosti" su zahvaljujući odličnoj prvoj četvrtini stigli do velike prednosti, koju su do posljednje dionice i povećali na četiri gola. Posljednjim atomima snage Mornar uspijeva smanjiti rezultat, ali ne i dovesti pobjednika u pitanje.

Jadranu je ovo šesta pobjeda u ligi, a isto toliko imaju i njihovi večerašnji suparnici. Međutim, osmoplasirani Mornar i dalje ima dva boda više od devetog Jadrana. Najbolji strijelci bili su Delaš, Bezić, Kuzmanić i Popović sa po dva, dok su se kod Mornara najviše istakli Kovačić s tri i Ban s dva pogotka.

Mladost – Šibenik NCP 12:9 (2:2, 3:3, 2:2, 5:2)

Zagreb, bazen ŠRC Mladost

Mladost: Pavić, Burić 3, Babić, Vrdoljak 3, Paškvalin 1, Franković, Herceg 2, Antonijević, Karač 1, Muslim 2, Hinić, Buljubašić, Martinić, Lončar, trener: Ozren Bonačić.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo, Maškarić 1, B. Letica, Brlečić 2, Škorić, Španja, Brkić, Sutić 4, S. Letica 1, Vuleta, Samodol 1, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Mladost 2/5, Šibenik NCP 2/5

Peterci: Mladost 1/1, Šibenik NCP 1/2

Suci: Curić (Dubrovnik) i Rajević (Kotor)

Odlično su se Šibenčani nosili sa domaćom Mladosti pune tri četvrtine. Predvođeni raspoloženim Nikolom Sutićem Tuckovi su igrače dugo držali domaćine u neizvjesnosti, no, u posljednjih osam minuta igre momčad Ozrena Bonačića postigla je pet pogodaka, gosti samo dva i bodovi su ostali na Savi (12:9).

Trostruki strijelci u redovima domaćin bili su kapetan Zdeslav Vrdoljak i Burić, dok je kod Šibenik NCP-a, osim Sutića, dva puta mrežu Pavića pogodio Brlečić.

POŠK – BUDVANSKA RIVIJERA 9:13 (2:3, 1:2, 2:6, 4:2)

Jadranska liga, 18. kolo, Bazen u Poljudu

POŠK: Bujas, Vuko 1, Prižmić, Jakaša, Barbarić 5, Lušić 1, Kujačić, Scherbl, Crnčević 1, Rabadan 1, Delić, Udiljak, Jelovina, Bokavšek, trener: Školneković

Budvanska Rivijera: Todorović, Trajković 4, Ivančević, Danilović 2, Gak 2, Ljubanović, Barba, Dončić, Aoyagi 1, Nikolić 1, Vukić 2, Mijanović 1, Lazović, Milanović, trener: Đuho

Igrač više: POŠK 2/10, Budvanska rivijera 2/3
Peterci: POŠK 3/3, Budvanska Rivijera -
Suci: Prančić (Split), Obradović (Herceg Novi)

S obzirom na igrački kadar i stanje na ljestvici, tj. nula osvojenih bodova u proteklih 17 kola, vaterpolisti POŠK-a pružili su iznenađujuće jak otpor gostima iz Budve, koji su, doduše, doputovali bez svojih ponajboljih igrača koje odmaraju za Euroligu i susret s Jadranom HN. Domaćini su se sasvim solidno drali nakon prve dvije četvrtine i zaostajali dva pogotka (3:5), no u trećoj dionici Budvani su ih ipak slomili i do kraja samo rutinski odradili posao za nova dva boda.

Najbolji u redovima Splićana bio je Barbarić sa čak pet pogodaka, no niti on nije mogao spriječiti sve u svemu prihvatljiv poraz (9:13).

JADRAN CKB – ROKAVA KOPER 26:4 (9:1, 6:3, 7:0, 4:0)

Jadranska liga, 18. kolo, Bazen instituta u Igalu

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić 3, Graham 1, Elez 3, Vukčević 1, Radović 4, Jelača, Gojković 2, Ivović 8, Pejaković 1, Premuš, Smith, Perčinić, Klikovac 3, trener: Mustur

Koper: Grzentič, A. Verač 1, Berce 1, B. Verač, Kancijanić, Galič 1, Bukovac 1, Turina, N. Černeka, Crnica, Smolnik 1, trener: Cetin

Igrač više: Jadran CKB 7/8, Rokava Koper 1/6
Peterci: Jadran CKB 1/1, Rokava Koper 1/2
Suci: Abramović, Avramović (Kotor)

Jadran iz Herceg Novog zadržao je vodeću poziciju na ljestvici i nakon 18. kola. U goste im je došao slovenski Koper koji se i nije previše naigrao, budući da je ispraćen s visokih 26:4. Ova utakmica ionako je bila tek zagrijavanje za Jadranaše koje očekuje vrlo važan euroligaški ispit protiv Budvanske Rivijere sljedećeg vikenda.

PRIMORJE EB – JUG CO 5:16 (0:4, 1:3, 2:5, 2:4)

Jadranska liga, 18. kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje EB: Jurišić, Glavan, Car 1, Krapić 1, Grabovac, Frajman, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić, Barač, Beltrame 1, Bratić, Sušanj, Krizman. Trener: Roje.

Jug CO: Vićan, Vranješ 2, Bošković 2, Azevedo 1, Joković, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje 3, I. Sukno, Dobud, Drobac 1, Seman, Nižić, S. Sukno 5. Trener: Fatović.

Igrač više: Primorje EB 2/13, Jug CO 6/8
Peterci: Primorje EB -, Jug CO 2/2
Suci: Štampalija (Šibenik), Vlašić (Zagreb)

Jug je, jednom riječju, odigrao – perfektno. Stigli su na Kantridu u ulozi favorita i taj su status u potpunosti opravdali. Već u prvoj četvrtini dala se naslutiti rapsodija gospara, koji su bili itekako raspoloženi. Otišli su na velikih 0:4 te su svoju efikasnost i igračku premoć iskazivali u narednim četvrtinama kada su se čak jedanaest puta obranili s igračem manje u bazenu.

Definitivno, prvo ime utakmice bio je Sandro Sukno s pet postignutih pogodaka te ga je u stopu pratio suigrač Andro Bušlje s tri pogotka na svom kontu. Također, Jugaši su realizirali šest situacija u kojima su imali igrača više, dok domaćini nisu bili ni približno uspješni.