Favoriti bez iznenađenja

Ivana Spahija • subota, 21.02.2009.

Prvi susreti 25. kola Serie A nisu ponudili previše iznenađenja. Momčadi koje idući tjedan nastupaju u Ligi prvaka dobile su privilegiju svoje susrete odraditi dan ranije, a uz to su ostvarile i pobjede. Inter je tako na gostovanju u Bologni slavio rezultatom 2:1, a Romi je bila dovoljna i minimalna pobjeda da upiše sva tri boda protiv Siene. Siguran je bio i Juventus u gostima kod Palerma...

Vodeći Inter očekivano je slavio u svom susretu 25. kola, crno-plavi su gotovo pa rutinski odradili gostovanje u Bologni, gdje su istoimeni klub svladali rezultatom 2:1. Izabranici Josea Mourinha tako i dalje ostaju vodeća momčad prvenstva, s istom prednošću ispred Juventusa i 13 bodova ispred Milana, koji ima i utakmicu manje.

Gosti iz Milana očekivano su prijetili već od prve minute i iako je prvo vrijeme proteklo bez pogodaka, Inter je propustio nekoliko prilika za vodstvo. Najveću od njih propustio je Ibrahimović u 18. minuti kada je glavom gađao pokraj gola. Niti domaćini nisu mirovali, u 39. minuti je Zenoni odlično pronašao Di Vaia, ali je odlično reagirao Julio Cesar i spriječio da se lopta nađe na putu prema mreži Intera.

Po povratku iz svlačionice nije trebalo proći dugo da gosti dođu do pogotka. Igrala se 57. minuta, Maicon je izveo udarac iz kuta, a Adriano je glavom produžio za Cambiassa, koji je matirao Antoniolija i Interu donio prednost od 1:0. Bologna je do izjednačenja uspjela doći u 79. minuti, Britos je nakon izvedenog udarca iz kuta nadskočio Cambiassa i pospremio loptu u mrežu Julia Cesara za izjednačenje od 1:1.

Radost domaćina potrajala je samo tri minute, Balotelli je u 82. minuti postavio rezultat na konačnih 2:1 za nova tri boda Interu. Crno-plavi i dalje suvereno drže sam vrh ljestvice, trenutno s devet bodova prednosti ispred Juventusa i 13 ispred Milana. Bologna i nakon ovog poraza ostaje na 16. mjestu, na samom rubu zone ispadanja.

Pozitivan rezultat u ovom kolu ostvarili su i nogometaši Rome, Vukovi su na svom Olimpicu s minimalnih 1:0 svladali Sienu i tako, barem nakratko, zauzeli peto mjesto na ljestvici. Iz susreta u kojem su obje momčadi mogle do bodova Roma je ipak imala više sreće i zahvaljujući pogotku Taddeija uzela sva tri boda gostima iz Siene.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo golove, ali niti previše prilika za vodstvo i s jedne i s druge strane. Nešto više prijetili su nogometaši Rome, no bez veće opasnosti po vrata gostujućeg vratara Curcija. Drugo poluvrijeme se također nastavilo sličnim ritmom, a odlučujući trenutak susreta dogodio se u 63. minuti. Pizarro je iz slobodnog udarca ubacio loptu u sredinu, Taddei je pobjegao Sieninu braniču Gallopi i pospremio loptu u mrežu za vodstvo i konačnu pobjedu Rome od 1:0.

Tri je boda upisao i Juventus, koji je rutinski prošao teško gostovanje na Siciliji, gdje je rezultatom 2:0 svladao momčad Palerma. Stara dama je tako zadržala kakav-takav priključak za Interom, iako zaostatak od devet bodova nije malen, no izabranici Claudija Ranierija nadaju se čudu i kiksu vodećih u nadolazećim kolima. Dario Knežević u ovom susretu nije konkurirao za sastav Juventusa, dok je Igor Budan i dalje na listi ozlijeđenih u Palermu.

Juventus je poveo golom Sissoka u 27. minuti susreta, a gosti iz Torina nastavili su vršiti pritisak na obranu Palerma sve do kraja prvog dijela i mogli su povećati vodstvo u nekoliko navrata, ali je domaćine od katastrofe spašavao raspoloženi Amelia. Domaći vratar ipak je još jednom kapitulirao prije kraja susreta, i to u 79. minuti, kada je Trezeguet pronašao put do vrata Palerma i postavio konačni rezultat na 2:0 za sva tri boda Juventusu. Sicilijance ovaj poraz ostavlja na devetom mjestu na ljestvici.