Ajax teško sa slabim Volendamom

Vedran Babić • nedjelja, 22.02.2009.

Jedna od najlošijih momčadi Eredivisie, Volendam, u Amsterdamu je namučila Ajax, no nije stigla do boda. Gostujuću pobjedu uzeo je Feyenoord koji je slavio kod De Graafschapa...

Glavni hit prvenstva Twente, u zadnji je čas uzeo sva tri boda iz Rotterdama protiv Sparte. Nakon što su sredinom tjedna šokirali Marseille i na Velodromeu slavili 1:0, igrači Stevea McClarena pobijedili su Spartu 2:1 pogotkom Thea Janssena u 90. minuti utakmice. Prethodno je u 4. minuti Twente poveo autogolom Sandera van Gessela, a rezultat je poravnao Ruud Knol poslije pola sata igre iz najstrože kazne.

Twente ovom pobjedom nastavlja svoj impresivni niz i postaje sve ozbiljniji kandidat za drugo mjesto u prvenstvu. Za vodećim AZ-om i dalje zaostaje devet bodova, a seriju od sada već 14 utakmica bez poraza pokušat će nastaviti i u idućem kolu kada na njihov travnjak stiže Den Haag.

Feyenoord je protiv De Graafschapa slavio s 2:0 i ostvario tek drugu gostujuću pobjedu u sezoni. Oba pogotka postignuta su u nastavku, a strijelci su bili Karim El Ahmadi i Jon Dahl Tomasson.

Hat trick gostujućih pobjeda zaokružio je NEC. On je s istim rezultatom bio bolji od Utrechta i na taj način prekinuo njegov niz od tri uzastopne pobjede. Gosti iz Nijmegena su do punog plijena stigli u rasponu od svega tri minute. U 78. Youssef El - Akchaoui pogađa za 0:1, a pobjedu potvrđuje dvije minute potom Joel Tshibamba.

Volendam je odlično otvorio utakmicu u Amsterdamu i poveo protiv Ajaxa u 14. minuti golom Sheotahula. Šokantno vodstvo gostiju nije ostavilo traga na domaćinu koji ipak u 29. minuti preko Suareza poravnava, kreće u ofanzivu i tek u 75. minuti preko belgijskog reprezentativca Vermaelena stiže do pogotka vrijednog tri boda. Cvitanić i Boduč nisu konkurirali za nastup.