Lens ne trči pred rudo, ali...

Maja Giljanović • utorak, 24.02.2009.

Vedran Runje i njegov Lens u derbiju su 24. kola Ligue 2 neokrznuti prošli Saint-Symphorienom. Lideri su potvrdili svoju kvalitetu u utakmici protiv najljućeg protivnika drugoplasiranog Metza...

Wallemmeovi igrači su poveli golom Geoffreya Doumenga u 33. minuti, a les Grenats su izjednačili golom Papissa Cissea - 23-godišnjem Senegalcu gol Runji je peti u zadnjih šest utakmica i jubilarni 10. u sezoni - prije nego je velika tri boda usred Metza Sang et Oru u 66. minuti isposlovao Toifilou Maoulida.

29-godišnjak se ovim golom izjednačio sa Cisseom na drugom mjestu strijelaca iza vodećeg Victora Montana iz Montpelliera (12), a Lens je ubio ne jednu, ne dvije nego tri muhe jednim udarcem. Pouliquenovoj se momčadi revanširao za 1:0 na Felix-Bollaertu u 6. kolu (Cisse), prekinuo je njihovu seriju od pet utakmica bez poraza (četiri pobjede) te im pobjegao na (pre)velikih osam bodova.

Još je 14 kola do kraja i 42 su boda na dispoziciji svima, ali prvak iz 1998. ima okruglo 10 bodova više od Montpelliera koji bi dočeka li kraj svibnja na četvrtom mjestu "izvisio" i još jednu sezonu proveo izvan prvoligaških terena.