Senzacija na Riversideu, pao Liverpool

Marin Vuković • subota, 28.02.2009.

Ne samo jedno, nego dva velika iznenađenja donijelo je subotnje poslijepodne u Premiershipu. Donedavni lider prvenstva Liverpool poražen je od momčadi koja nije slavila četiri mjeseca, Arsenal je četvrtu uzastopnu utakmicu odigrao 0:0, a Chelsea se u posljednji trenutak spasio novog prosipanja bodova na Stamford Bridgeu.

Manchester United zbog sutrašnjeg finala Carling kupa nije odigrao svoju utakmicu s Portsmouthom, ali će njegovi navijači usprkos tome biti najsretniji ishodom subotnjeg dijela 27. kola Premiershipa.

Middlesbrough je, naime, nakon gotovo četiri mjeseca posta upisao svoju prvu pobjedu, svladao Liverpool s 2:0 i omogućio aktualnom prvaku priliku za bijeg na deset bodova prednosti. Premda je tijekom tjedna slavio veliku pobjedu na Santiago Bernabeuu, Liverpool je protiv znatno slabijeg protivnika potpuno zakazao i vrlo vjerojatno rekao zbogom utrci za naslov prvaka.

Vezane vijesti

Benitez: "Teško ćemo do naslova"

Prvi pogodak Middlesbrougha bio je zapravo nesretni slučaj, nakon kornera u 32. minuti lopta se odbila od boka Xabija Alonsa i završila u mreži Liverpoola. Na 2:0 u 63. minuti povisio je Tuncay Sanli i domaćinu donio prvu pobjedu nakon 15 kola, a Redse ostavio bez pobjede na Riversideu od 2002. godine.

Subotnje poslijepodne puno frustracija svojim je navijačima ponovno priredio i Arsenal, koji je četvrti uzastopni put odigrao neodlučeno 0:0. Taj "podvig" posljednji put su ostvarili još davne 1993. godine, a današnjim remijem s Fulhamom dodatno su si zakomplicirali život jer se Everton primaknuo na samo dva boda od petog mjesta.

Ako je Arsene Wenger proteklih tjedana mogao kukati o momčadima koje se na Emirates dolaze samo braniti, to nipošto nije bio slučaj s Fulhamom. Londonski rival Topnika tijekom cijelog susreta bio je ravnopravan protivnik i, posebno u prvom dijelu, imao nekoliko prilika za odnošenje sva tri boda.

Na pragu velikog iznenađenja bio je i Wigan, koji je pošteno namučio momčad Guusa Hiddinka i na Stamford Bridgeu u posljednjoj minuti utakmice ispustio bod. John Terry je lijepim volejem u 25. minuti donio vodstvo domaćinu, a osam minuta prije kraja izjednačio je Olivier Kapo. Ipak, u posljednjim trenucima utakmice Frank Lampard je pogodio za konačnih 2:1 i preuzimanje drugog mjesta na ljestvici Premiershipa.

U ranije odigranoj utakmici Everton je na svom stadionu s 2:0 svladao posljednjeplasiranog West Bromwich Albiona. Tim Cahill u 36. i Louis Saha u 70. minuti razveselili su Goodison Park i nastavili niz sjajnih rezultata Evertona.