Gulin startao pobjedom

Ivana Jurica • subota, 28.02.2009.

Novi trener, stare navike. I s novim trenerom Ivicom Gulinom košarkaši Šibenika nastavljaju s pobjedama ove sezone. Baldekin, na kojem ne znaju za poraz ovog prvenstva, poraženi su napustili i košarkaši Dubrave (90:79) čime su definitivno i potvrdili svoj nastup u Ligi za ostanak, dok će Šibenčani u Ligu za prvaka …

Domaćini odlično otvaraju susret i na krilima raspoloženih Luke Petkovića i Mira Bilana vode s 15:3. Do isteka prvih deset minuta igre prednost šibenske momčadi narasla je na 11 koševa (25:14).

Gosti su se u nastavku malo približili nakon nekoliko uzastopnih trica. Nakon koša Igora Marića Dubrava je stigla na samo tri koša zaostatka (43:40), ali Šibenčani su do kraja poluvremena prednost ipak vratili na sedam koševa (47:40).

Zaostatak manji od deset koševa držali su gosti i u nastavku utakmice. Sve do pred kraj treće četvrtine kad je Filipović pogodio za 63:50. Dubravu su u tako malom zaostatku držali Krušlin i Vragović, i u trećoj i u četvrtoj četvrtini.

Posljednja dionica igre bila je tek odrađivanje posla. U tom u razdoblju domaćini su imali i najvećih +17 (84:67), ali Dubrava je do kraja utakmice smanjila do konačnih 90:79.

Najefikasniji dvojac u redovima domaće momčadi bili su Ivan Mimica s 26 koševa i Miro Bilan s 18 koševa i devet skokova, dok su na drugoj strani najbolji bili već spomenuti Krušlin (20 koševa) i Vragović (15 koševa).