Derbiji bez pobjednika

Ivana Strahija • nedjelja, 01.03.2009.

Karlovac i Lokomotiva su remizirali, a isto su učinili i Slavonac i Dragovoljac. Podjela bodova zabilježena je i u utakmici Trogira i Istre.

Karlovac – Lokomotiva 1:1 (0:1 Pivarić 22., 1:1 Lovreković 72.)

Jedan od najočekivanijih susreta proljeća, sraz Karlovca i Lokomotive, završio je neriješenim rezultatom. To ipak nije smetalo velikom broju gledatelja, koji su s oduševljenjem pratili zbivanja na travnjaku. Gosti su uzeli prvi dio susreta, u kojem je domaće u par navrata sačuvao i vrsni vratar Grabovac, da bi u drugom dijelu ipak došlo do 1:1 zahvaljujući Lovrekoviću.

Trogir – Istra 1961 3:3 (0:1 Šehić 17. 11 m, 1:1 Vučemilović-Grgić 36., 1:2 Traore 45., 1:3 Barišić 61., 2:3 Šest 84., 3:3 Aganović 89.)

Ako se Istra nadala lakoj pobjedi u Sinju protiv Trogira, to se nije dogodilo. Imali su Puljani i dva gola više, no očito su Trogirani imali odličan dan, pa su u 10 posljednjih minuta susreta, zahvaljujući Šestu i Aganoviću osvojili bod. Veliku borbenost koju su pokazali protiv Istre Trogirani trebaju nadograditi s još dobrih utakmica, jer im pozicija na tablici i dalje nije blistava.

Slavonac CO – Hrvatski dragovoljac 0:0

Nitko u Perkovcima nije zadovoljan rezultatom, ni domaći a ni gosti, dok su gledatelji ostali zakinuti za pokoji pogodak. No, domaći su bili oslabljeni za par standardnih napadača, dok su gosti i (pre)dobro naučili lekcije u obrani.

Solin – Međimurje 1:0 (1:0 Čubrilo 49.)

Nadali su se Međimurci osvetiti Solinu za poraz kod kuće, no to im nije pošlo za rukom. Iznenadila je agilnost domaćih, koji su samo u prvom poluvremenu imali četiri odlične prigode, dok su gosti iz Čakovca jedva sačuvali praznu mrežu. To Banoviću nije uspjelo u 49. minuti, kad Čubrilo pogađa za pobjedu Solina.

Segesta – Junak 2:1 (1:0 Beglama 6., 2:0 Deronjić 39. 11 m, Leko 74.)

Segesta je proljeće započela ponovno dokazavši da je Sisak neosvojiva tvrđava. Vrlo dobra momčad Boška Anića nije uspjela u potpunosti anulirati prednost od 2:0 domaćeg sastava, pa Junaci kući odlaze podvinutih repova. No, prilika će biti sigurno, možda već u idućem kolu.

Pomorac – Imotski 1:0 (1.0 Burić 80.)

Jedan gol presudio je i u Kostreni. Međutim, posebne zasluge osim strijelcu treba pripisati i domaćem treneru Stilinoviću, koji je upravo Burića uveo nedugo pred pogodak, umjesto indisponiranog Karabogdana. Trobod je svakako podstrek za nastavak u istom tonu, no na gostovanju u idućem kolu to možda neće biti tako lako, jer se putuje u Međimurje.

Mosor – Suhopolje 0:1 (0:1 Džaja 90.)

Jedini koji su u gostima uzeli sve su Suhopoljci, više srećom nego pravom izrađenom akcijom. Jedini gol utakmice desio se već duboko u sudačkoj nadoknadi, autor je bio Džaja, a lopta je uletjela u same rašlje. Domaći su ostali bez boda, a da su bili pravi, realizirali bi koju od svojih prilika.