Ciudad Real nedodirljiv

Branko Barić • nedjelja, 15.02.2009.

17. kolo španjolskog prvenstva obilježile su neočekivano teške pobjede Barcelone i Portland San Antonija kod momčadi s dna ljestvice. Ciudad Real još jednom je demonstrirao svoju snagu deklasiravši jakog Valladolida, dok je Ademar uvjerljivo nadigrao Teucra...

Barcelona je puno teže nego što se očekivalo svladala Almeriju, najslabiju momčad lige, s 30:26. Jesper Brian Noddesbo postigao je sedam pogodaka, a Venio Losert na vratima skupio je deset obrana. Još teže bilo je Portland San Antoniju koji je pogotkom Carlosa Ruesge u posljednjoj minuti svladao Alcobendas s 27:26. Ciudad Real je pobjedom 32:21 protiv nezgodnog Valladolida još jednom dokazao da je u ovom trenutku neprikosnoven u Španjolskoj, a Petar Metličić je u toj pobjedi sudjelovao s jednim postignutim golom.

Reale Ademar je već na poluvremenu protiv Teucra vodio s 20:7, pa su u nastavku samo rutinski susret priveli kraju do konačnih 35:19. Uz Stranovskog koji je postigao čak 11 pogodaka, odličan je bio i naš Denis Buntić sa šest pogodaka iz osam pokušaja. Igor Kos postigao je tek jedan pogodak iz sedam pokušaja, a Mirko Alilović skupio je šest obrana. Damir Bičanić nije bio upisan u zapisnik.