Chelsea i Liverpool i dalje na životu

Marin Vuković • utorak, 03.03.2009.

Pobjedama u 28. kolu Premiershipa svoje nade u naslov prvaka na životu su održali i Chelsea i Liverpool te se, uz dvije utakmice više od Manchester Uniteda, približili na samo četiri boda zaostatka za liderom prvenstva. Nakon četiri uzastopne utakmice bez pogodaka, Arsenal je napokon zatresao mrežu i odnio bodove s Hawthornsa.

U iznimno teškim vremenskim prilikama, pod pravim prolomom oblaka praćenim jakim vjetrom, Portsmouth je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Chelseaja i sigurno zaslužio više od minimalnog poraza. Domaćin nije iskoristio svoje prilike i na kraju je utakmice kažnjen pogotkom Didiera Drogbe.

Paul Hart ostaje

Odmah nakon utakmice na Fratton Parku stigla je i vijest kako će dosadašnji v.d. menadžera Portsmoutha Paul Hart ostati na toj dužnosti do kraja tekuće sezone.

Klupu Mornara Hart je preuzeo nakon odlaska Tonyja Adamsa s mjesta trenera, a asistent će mu i dalje ostati Brian Kidd.

Odličnu utakmicu odigrao je i Niko Kranjčar na mjestu polušpice. Pretrčao je puno, pokazao dosta lijepih poteza, a u 69. minuti nakon brzog kontranapada i dodavanja Petera Croucha iz neposredne blizine promašio stopostotnu priliku.

Još jednu, možda i bolju priliku propustio je i David Nugent, koji je iz čiste situacije pucao preblizu Petru Čechu, a neminovna kazna stigla je deset minuta prije kraja. Ubačenu loptu Josea Bosingwe dočekao je Drogba i odmjerenim je udarcem poslao u nebranjeni dio mreže. Chelsea se ovom pobjedom približio Manchester Unitedu na samo četiri boda zaostatka, ali uz čak dvije utakmice više.

U istoj situaciji nalazi se i Liverpool koji je večeras s 2:0 svladao Sunderland i također zadržao kakve-takve izglede za naslov prvaka. Redsi su se na Anfieldu mučili sve do 52. minute kada je svoj prvijenac u Premiershipu postigao David N'Gog, a 13 minuta kasnije pogreška vratara Martina Fulopa otvorila je priliku Yossiju Benayounu, koji pogađa za konačnih 2:0.

Golgeterski post koji je trajao čak četiri kola Arsenal je napokon prekinuo na gostovanju kod West Bromwich Albiona, ali niti u ovom susretu nije moglo bez problema. Iako posljednja momčad lige, West Bromwich Albion je pružio dobar otpor i nakon vodećeg pogotka Nicklasa Bendtnera iz četvrte minute, već u sljedećem napadu uspio izjednačiti na 1:1 golom Chrisa Brunta.

Topnici su se ipak pokazali prejakim protivnikom, pa su do poluvremena pogocima Kolo Tourea i Bendtnera došli do nedostižnih 3:1 i do prve pobjede nakon pet prvenstvenih kola.

Preostalih sedam utakmica 28. kola na rasporedu je u srijedu navečer.