Vodeni sportovi

Dubrovnik sam piše sudbinu

Hrvoje Vuković • subota, 07.03.2009.

Nakon posrtanja Jadrana iz Herceg Novog u gostima kod Primorca, vaterpolisti Juga dobili su priliku sami odlučivati o prvaku Jadranske lige. U prvom okršaju i ujedno najvećem hrvatskom derbiju Dubrovčani su svladali Mladost u Gružu i tako nakon 19. kola Jadranske lige zasjeli na čelo ljestvice...

JUG CO – MLADOST 9:6 (4:1, 2:2, 3:0, 0:3)

Jadranska liga, 19. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug: Vićan (12 obrana), Vranješ, Bošković 1, Azevedo 1, Seman, Smodlaka 2, Marković, Bušlje 2, Ivanković, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Nižić, S. Sukno 1, trener: Fatović

Vezane vijesti

Mladost: Pavić (6 obrana), Burić, Babić, Vrdoljak 1, Paškvalin, Franković, Herceg 2, Antonijević 1, Karač, Muslim, Hinić 2, Buljubašić, Živković, Lončar, trener: Bonačić

Igrač više: Jug CO 3/11, Mladost 1/7
Peterci: Jug CO 0, Mladost 3/3
Suci: Franulović, Brguljan

Najveći hrvatski derbi već je u startu zasjenila bolest Mare Jokovića kojemu je zbog djelomične tromboze podključne vene počela otjecati lijeva pucačka ruka te će najmanje dva mjeseca izbivati iz bazena. Osim Jokovića, problema su u Jugovom sastavu imali i Obradović, Dobud, Marković i Sandr Sukno, no unatoč svim poteškoćama Jugaši su upisali vrijednu pobjedu kojom su izbili na čečlo ljestvice te sada sami odlučuju o svojoj sudbini.

Dubrovčani su od prve minute došli do prednosti koju više nisu ispuštali do kraja utakmice. Nakon početnog vodstva od 2:0, Antonijević je smanjio na minus jedan, da bi potom Smodlaka potkraj prve četvrtine povisio na 3:1, a u posljednjim sekundama Obradović je povisio na 4:1.

U drugih osam minuta bolje su ušli gosti. Igor Hinić smanjio je na 4:2, no Sukno ubrzo ponovno diže na plus tri (5:2). Mladost je do poluvremena pokušala smanjiti zaostatak, no Bušlje s jedne i Herceg s druge strane održali su razliku od tri pogotka za domaćine (6:3).

U trećoj četvrtini sve je riješeno. Sa tri uzastopna pogotka Jugaši su otišli na nedostižnih 9:3 i na Zagrepčanima je ostalo da spase obraz do kraj utakmice. Loša igra s igračem više dovela ih je na rub poraza, a nakon što nisu postigli nitijedan gol u trećoj četvrtini, uspjeli su smanjiti na 9:4 u posljednjoj dionici kada je Vrdoljak pogodio za 9:4.Do kraja susreta, gosti su uspjeli ublažiti poraz preko Hercega i Hinića, ali više od konačnih 9:6 nisu mogli, čime su praktički otpali iz utrke za prvaka, dok je Jug došao u odličnu poziciju te je zauzeo vodeće mjesto u hrvatskom play-offu, a ima i velike šanse za osvajanje prvog naslova Jadranske lige.