Vodeni sportovi

Jugu derbi, Šibenik bolji od Budve

Hrvoje Vuković, Tea Lokas, Vedran Babić, Ivan Forjan • subota, 07.03.2009.

Vaterpolisti Juga preuzeli su vodstvo u 19. kolu Jadranske lige svladavši Mladost u Dubrovniku, dok je Šibenik u Crnici bio bolji od Budvanske Rivijere. Medveščak je očekivano deklasirao POŠK, a Koper je tijesno porazio Mornar...

Medveščak - POŠK 14:3 (3:1, 3:0, 3:1, 5:1)

Jadranska liga, 19. kolo
Bazen u Utrinama, Zagreb

Medveščak: Kavur, Burić 1, Milaković, Čule, Lugović 1, Benić 2, Kolar 2, Perković 1, Vegar 1, Grbeš 2, Ćuk 2, Blažević 1, Selem, Geratović 1. Trener: Vegar.

Vezane vijesti

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 1, Lušić, Kujačić, Scherbl 1, Crnčević, Bilić, Delić 1, Udiljak, Bokavšek. Trener: Školneković.

Suci: Blažić i Copić

Još jedan potop proslavljenog splitskog kluba, i to od pretposljednje plasirane momčadi Medveščaka. Nije velika novost potop POŠK-a, no tolika premoć protivnika uvijek iznova iznenađuje. Pobjeda od 14:3 ujedno je treća pobjeda zagrebačke momčadi protiv Splićana, koji se nisu uspjeli dokopati bodova ni u ovom susretu.

Po jedan pogodak za POŠK postigli su Barbarić, Scherbl i Delić, dok su za pobjedničku momčad najbolji bili s dva pogotka Benić, Kolar, Grbeš i Ćuk.

JADRAN (ST) - PRIMORJE ERSTE BANKA 10:15 (2:3, 2:4, 2:4, 4:4)

Split, Bazen u Poljudu
Suci: Vuletić, Rak (oba Dubrovnik)

Jadran (ST): Škiljo (6 obrana), Pleić, Vukić 1, Delaš 2, Bezić, Brnas, Milardović, Maras 1, Kuzmanić 3, Perić 2, Banovac 1, Tomašević, Kekez, Popović. Trener: Jurčević.

Primorje EB: Križanec (6 obrana), Glavan, Car 1, Krapić 2, Grabovac, Frajman, Tiškivski 2, Brala 2, Vrlić 1, Barać 1, Beltrame 1, Bratić, Jurišić, Krizman 5. Trener: Roje.

Igrač više: Jadran (ST) 1/5, Primorje EB 7/12.
Peterci: Jadran (ST) 1/2, Primorje EB 1/1.

Efikasnom pobjedom protiv Splićana Primorje je gotovo sigurno osiguralo četvrto mjesto u playoffu hrvatskog prvenstva. Ključni trenutak utakmice bila je serija gostiju 4:0, s kojom su se odvojili na nedostižnih 7:2. To je osma pobjeda riječke momčadi, koja zauzima sedmo mjesto lige, dok je Jadran upisao 13. poraz te se nalazi na devetome mjestu.

Najbolji strijelac susreta bio je Ivan Krizman iz Primorja s pet golova, dok je domaću listu strijelaca predvodio najbolji topnik Jadrana Domagoj Kuzmanić s tri pogotka.

ROKAVA KOPER - MORNAR BS 11:10 (3:3, 1:3, 3:4, 4:0)

Kopar, bazen Žusterna
Suci: Štampalija, Goreta
Delegat: Kraševec

Koper: Grzentič, Kavčić, A. Verač 1, Berce 1, B. Verač, Kancijanić 2, Galič 1, Bukovac 2, Turina, N. Černeka, Crnica 1, Valenčić, Smolnik 3. Trener: Cetin.

Mornar BS: Brzica, Burić, Kragić – Marinić, Čorušić 1, Mataić, Zeljak 2, Jerković 1, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja 1, Kovačić 1, Ban 2, Bebić. Trener: Kreković.

Splitski Mornar poražen je na gostovanju u Kopru u posljednjoj minuti utakmice. Naime, Splićani su kontrolirali rezultat tokom cijelog susreta, dok su ih Slovenci pratili u stopu. U posljednjoj četvrtini po treći put dolaze do izjednačenja te nepunu minutu prije kraja utakmice postižu pobjedonosni zgoditak.

Pobjeda Kopra pomalo iznenađuje ako uzmemo u obzir dosadašnje rezultate momčadi. Dosad su ostvarili samo tri pobjede, od čega dvije nad uvjerljivo najlošijom momčadi prvenstva, splitskim POŠK-om. Ovom pobjedom Koper je zadržao deseto mjesto na ljestvici s devet bodova, dok je Mornar i dalje osmi te mu preostaje mučna borba ugurati se u Doigravanje za prvaka Hrvatske.