Siguran Buzet ponovno na +5

Goran Markuš • ponedjeljak, 09.03.2009.

Sigurnom pobjedom protiv Preloga Buzet je iskoristio loš dan Solinjana i vratio se na pet bodova prednosti u ukupnom poretku 1. Dukat HRL. Poraz Solina iskoristili su i rukometaši Crikvenice koji su bez većih problema slavili u susretu protiv devetoplasirane Županje...

Poraz u gostima kod Županje očito nije previše utjecao na Buzećane koji su fantastičnom predstavom sa ogromnih +17 uspjeli svladati Prelog uoči velikog derbija sa Solinom koji je na rasporedu već idućeg vikenda. Novi poraz ponovno je onemogućio napredovanje Preloga koji se i dalje nalazi na desetoj poziciji.

U vrlo neizvjesnom susretu domaće Đakovo uspjelo je svladati prvog pratitelja vodećeg Buzeta, Solin i tako se priključiti društvu na sredini tablice. S druge strane poraz nije Solin stajao samo udaljavanja od vodećih već je omogućio Crikvenici približavanje na svega dva boda razlike.

Naime, odličnom predstavom u prvom poluvremenu (12:7) Crikvenica si je omogućila nešto mirniju igru u nastavku, a novom, osmom ovosezonskom pobjedom približili su se i drugoplasiranom Solinu u ukupnom poretku lige gdje se Županja ponovno srozala na devetu poziciju.

Veliku pobjedu upisali su i Goričani koji su sa +4 slavili protiv Zadra kojem su se tako približili na svega jedan bod razlike. Pobjedom protiv Kaštela i Arena Jadrograd je dogurala do 12. boda te trenutno sa Goricom dijele odlično peto mjesto.

Sa velikih 11 golova razlike do tek druge ovosezonske pobjede stigla je i posljednja ekipa lige, Trogir. Žrtva su ovog puta bili rukometaši Slatine kojima su se Trogirani sada približili na svega jedan bod razlike.

Sljedeće, 15. kolo 1. Dukat HRL na rasporedu je idućeg vikenda.