Vodeni sportovi

Jugu drama u Budvi uz nemili incident

Antonija Pavlić • petak, 13.03.2009.

U prvoj utakmici 20. kola vaterpolisti dubrovačkog Juga došli su možda i do presudne pobjede u Budvi nad Budvanskom Rivijerom, čime su zadržali prvo mjesto na ljestvici dva kola prije kraja. Nažalost, pola minute prije kraja susreta jedan od gledatelja uskočio je među Jugovu delegaciju i šakom u glavu udario Jugovog predsjednika Gorana Sukna, no utakmica je nakon par minuta nastavljena i okončana slavljem Dubrovčana...

Budvanska Rivijera - Jug CO 9:10 (4:2, 2:4, 1:2, 2:2)

SRC Budva, Budva

Gledatelja: 1000

Suci: Margeta (Kranj), Vlašić (Zagreb)

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković (1), Ćirić, Danilović (1), Gak (1), Tičić (1), Barba (1), Uskoković (1), Kan, Mijanović, Vukić (2), Franičević (1), Todorović, Dončić. Trener: Veselin Đuho.

Jug CO: Vićan, Vranješ, Bošković (3), Azevedo (1), Seman, Smodlaka, Marković, Bušlje, Ivanković, Dobud (2), Drobac, Obradović, Nižić, S. Sukno (4). Trener: Elvis Fatović.

Igrač više: Budvanska Rivijera 10/4, Jug CO 10/7

Vaterpolisti Juga CO došli su na korak do osvajanja naslova prvaka premijernog izdanja regionalne Jadranske lige pobjedom na gostovanju u Budvi rezultatom 10:9. Gospari su tako dva kola prije kraja zadržali tri boda prednosti pred prvim pratiteljima, crnogorskim Jadranom i Primorcem, te si prije ugošćavanja Šibenika i odlaska u goste POŠK-u ipak osigurali nešto lagodniju situaciju...

U ogledu koji je zbog sukoba gledatelja i stručnih timova obje ekipe na kratko okončan 37 sekundi prije regularnog isteka vremena, hrvatski su vaterpolisti imali, mora se priznati, nešto više sreće i uspjeli su na koncu izvući možda i krucijalnu pobjedu u borbi za naslov prvaka premijernog izdanja Jadranske lige.

Na bazenu u Budvi Jugaše je dočekala iznimno nelagodna i vatrena atmosfera, koja je kulminirala već spomenutim izgredom nešto prije samoga kraja. Neki su gledatelji čak odlučili i upasti u bazen i omesti utakmicu revoltirani dijeljenjem (ne)prave sudačkog dvojca Margeta - Vlašić, a i fizički je napadnut Jugov sportski direktor Goran Sukno.

Susret je bolje započeo Jug i poveo već zarana sa 4:1, da bi Crnogorci do kraja početne četvrtine ipak postigli jedan dodatan zgoditak i doveli rezultat do 4:2. Odmah u sljedećih osam minuta nastavljaju sa dizanjem igre i vraćaju Jugu istom mjerom, da bi u traumatičnoj trećoj četvrtini hrvatski predstavnici došli do prednosti do 2:1, koja im je zahvaljujući egalu u posljednjoj četvrtini i donijela puni plijen.