Kovačević nije bio problem

Ivana Strahija • nedjelja, 15.03.2009.

Sa svega jednim pogotkom Karlovčani su dokazali da Međimurje ima dubljih problema od trenera. Suhopolje je slavilo u Kostreni, a Lokomotiva u Puli, Moslavina je u Solinu uzela bod, dok je Dragovoljac učinio isto u Trogiru, a Imotski u Perkovcima.

Karlovac – Međimurje 1:0 (1:0 Alić 10.)

Ako se netko i nadao da je Mario Ćutuk sa sobom donio čarobni štapić kojim će Međimurce natjerati da pokažu nešto prošlogodišnjeg žara, to se nije dogodilo. Bez obzira na to što su mnogi na prijašnjeg trenera Maria Kovačevića svaljivali nemoć Međimuraca, očito je da ima i drugih problema. Spomenimo primjerice, kako neslužbeno doznajemo, štrajk igrača u četvrtak, koji su odbili trenirati. Ne čudi stoga što im nije išlo dobro kod Karlovca, a o nedostatku žara govorili su nakon susreta i sami igrači.

Istra 1861. – Lokomotiva 1:2 (1:0 Prelčec 64., 1:1 Vidović 77., 1:2 Renić 90.)

Pravi su derbi gornjeg doma ljestvice odigrali Puljani protiv Zagrepčana, a na kraju je Istru glave došla slaba obrana. Kao i prvi, i drugi su gol dobili iz prekida, što bi treneru Elvisu Scoriji trebao biti alarm za uzbunu.

Slavonac CO – Imotski 2:2 (0:1 Perak 14., 1:1 Mišić 50., 2:1 Gavranić 52., 2:2 Obilinović 82.)

I dalje su Perkovčani bez pobjede u proljetnom dijelu prvenstva, premda se još uvijek drže na vrhu ljestvice. Kao da su igrači odlučili malo se čuvati s obzirom na najave Uprave kako nema interesa za ulazak u 1. HNL, pa ne igraju više s jednakim bespoštednim žarom. Mnogo su bolji Perkovčani bili u drugom dijelu susreta protiv Imoćana, no pogodak Gavranića anulirao je Obilinović par minuta pred kraj utakmice. Za Imoćane je to bod više u nastojanju da izbjegnu najopasniju zonu, iznimno vrijedan plijen s gostujućeg terena.

Trogir – Hrvatski Dragovoljac 2:2 (0:1 Zlatar 13., 0:2 Bunoza 25., 1:2 Aganović 48., 2:2 Glavina 55.)

Dragovoljci bi, da se igralo samo 45 minuta, odnijeli iz Sinja sve. No, nakon što su u prvom dijelu više statirali no igrali, Trogirani su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i vrlo brzo doveli rezultat u egal. Da je Šest imao bolje namješten ciljnik mogla su tri boda ostati kod kuće, no nije ni jedan protiv jakih Dragovoljaca loša stvar.

Solin – Moslavina 0:0

Solinjani su konačno dobili protivnika po mjeri, bila je to kutinska Moslavina, koja je s Jadra odnijela bod. Zanimljivo je reći da je podjela bodova Moslavini pošla za nogom čak i s igračem manje, jer je od 62. minute nakon drugog žutog kartona na hlađenje u svlačionicu poslan Hudorović.

Mosor – Junak 1:0 (1:0 Mijač 90.)

Svega je bilo u Žrnovnici, šteta što je domaće došao bodriti tako mali broj gledatelja. Utakmica umalo da nije završila podjelom bodova, jer su domaći imali tolikih problema s realizacijom da Ajduković ni s bijele točke nije uspio matirati gostujućeg vratara Domjanovića. No, joker s klupe bio je Mijač, koji je u drugom dijelu susreta uvelike podigao tempo igre i konačno to okrunio pogotkom s istekom zadnjih minuta utakmice.

Pomorac – Suhopolje 0:1 (0:1 Džaja 67.)

Junak susreta u Kostreni je za Suhopolje svakako Džaja, koji je postigao jedini ali pobjedonosni pogodak za gostujući sastav. Bilo je doduše gostima nešto lakše igrati no domaćima, kojih je na travnjaku bilo svega deset dobrih 40 minuta susreta, jer je zbog druge javne opomene crveni karton zaradio Djarmati.

Vinogradar – Segesta 2:0 (1:0 Čordaš 21. 11 m, 2:0 Kulić 82.)

Iznimno nezadovoljni suđenjem bili su Siščani u Mladini, a posebno ih je razjario kazneni udarac za domaće u 21. minuti, kojeg je Čordaš znao pretvoriti u pogodak. Uz igru punu prekida teško je reći tko je bio bolji na travnjaku, no Kulić je pobjedu domaćih potvrdio pred kraj utakmice.