2. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 21.03.2009, 15:00 h
Međimurje 2:0(0:0) Slavonac
Slavonac

Gotov čakovečki post, prvi poraz Slavonca

Ivana Strahija • subota, 21.03.2009.

Međimurci su upisali prvu ovogodišnju pobjedu. Možemo reći da se prema tome isplatilo mijenjati trenera, koji je ako ništa drugo promijenio stvari u glavama svojih igrača. Slavoncu je ovo prvi ovosezonski poraz...

Međimurje – Slavonac CO 2:0 (0:0)

Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 50
Suci: Jović, Nesvanulica (Zagreb), Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Andre 51., 2:0 Žuljević 83.
Žuti kartoni: Andre, Žuljević (Međimurje), Mišić, Barukčić (Slavonac)

Međimurje: Banović, Pintarić, Parač, Lima, Vuka, Žuljević, Darmopil, Andre, Vitas, Slunjski, Eliomar (od 89. Levačić)

Slavonac: Sunara, Križanović, Marković, Mišić. Brnjić, Barukčić (od 65. Vukosavljević), Tomić, Spasić, Bogdanović (od 87. Ergotić), Gavranić (od 76. Halilović), Petrović

Na stadionu Mladosti u Čakovcu danas osim olujnog vjetra i dva protivnika, od kojih jednom rezultat nije bio od prevelike važnosti, dok je onom drugom rezultat bio i prevažan. Slavonac naime još nije doživio poraz ove sezone, i prava je šteta što se ekipa unaprijed odrekla prelaska u viši rang natjecanja.

Međimurci pak u proljeće još nisu upisali ni bod, ali ni postigli i jedan gol, pa je glavna preokupacija ekipe pred susret sa Slavoncem bila kako prekinuti post dva najbolja strijelca lige, Žuljevića i Vuke, te konačno ostvariti pobjedu, potvrditi da proklamacije o povratku u 1. HNL nisu samo floskule.

Susret je započeo promijenjenim odnosom snaga, jer je momčad iz Starih Perkovaca u Čakovec stigla bez Karabatića, Golubovića i Balaškovića, koji su zbog kartona bili prisiljeni gledati susret sa tribina. Tako oslabljeni Slavonci su ipak izgledali dobro, premda je više prilika i pravih šansi bilo za domaće igrače.

Mogao je u 10. minuti pogoditi Vuka, a dva je puta u prigodama bio i Lima, no pored Sunare ništa ne prolazi. Trebalo je biti i opasnije pred perkovečkim golom, no Međimurci neobjašnjivo često napucavaju loptu, premda je iznimno jaki vjetar radio protiv njih. U logičkom razmišljanju nije se proslavio ni vratar Međimurja Banović, koji je lopte koje su išle prema njemu svaki puta ispucavao, da bi ih vjetar vraćao u njegov 16-terac, uz veliku pomoć Fortune bez teških posljedica.

Na svu sreću, Uprave NK Međimurja i onih malobrojnih gledatelja, u drugi se dio kreće mnogo bolje po domaće. Tako u 51. minuti Lima nabacuje lijepu loptu iz kornera u kazneni prostor Slavonca, gdje njegov sunarodnjak Andre pokazuje da zna koristiti glavu, i matira Sunaru. Odmah potom prijeti i Eliomar, treća karika međimursko-brazilskog lanca.

U nastavku poluvremena mnogo trke, mnogo izglednih prilika, kornera, slobodnih udaraca, previše za nabrajanje. Tako ćemo samo opisati pogodak za 2:0, kojeg je do sad uspavani Žuljević postigao iz slobodnog udarca s 25 metara. Sunara je mogao, no nije ni trepnuo.