Junaci bez hrabrosti

Ivana Strahija • nedjelja, 22.03.2009.

Boško Anić ostao je bez posla, ali Junak do bodova nije došao. Karlovac je na gostovanju "ušićario" bod, a veliko je iznenađenje i poraz Siščana kod kuće. Ni Imotski na svom igralištu nije imao sreće.

Junak – Solin 1:3 (0:1 Bratić 11., 0:2 Ljuta 22., 1:2 Vuković 53., 1:3 Fuštar 59.)

Premda su se nakon ne baš blistavih rezultata u Sinju zahvalili dosadašnjem treneru Bošku Aniću, novi Davor Čop nije se pokazao ništa umješnijim u voženju ekipe Junaka. Nadigrali su momci Stipe Balajića tako Sinjane u svim aspektima igre, i zasluženo ponijeli trobod kući.

Segesta – Mosor 1:3 (0:1 Mijač 7., 1:1 Bajlo 77., 1:2 Grizelj 72., 1:3 Vadrić 90.)

Istim rezultatom kao i Sinjani izgubili su i Siščani, a kreator domaćeg neuspjeha bio je Beglama, koji nikako nije uspijevao utjerati loptu u gol, dok će sa strane Žrnovčana slaviti vratara Franića. Koji je od svoje mreže uspio odagnati sve do jedne opasnosti.

Suhopolje – Karlovac 1:1 (0:1 Jerneić 58., 1:1 Liber 62.)

Iznimno lijepu predstavu su za otprilike tisuću gledatelja na stadionu Park odradili domaće Suhopolje i gostujući Karlovac, no ni jedni navijači na kraju nisu bili potpuno zadovoljni. Gosti su prvi prodrmali protivničku mrežu, no slavili su svega četiri minute, dok Liber nije vratio stvari u egal.

Moslavina – Pomorac 2:1 (1:0 Barač 40., 1:1 Lukačić 64., 2:1 Pazman 88.)

Velike su bodove osvojili domaći u Kutini, i to protiv vrlo nezgodnog Pomorca. Barač je loptu iza Grabovca pospremio krajem prvog dijela, no gosti su preko Lukačića izjednačili, pa je pobjeda mogla u uzbudljivoj završnici otići na bilo koju stranu, no ipak je ostala u Kutini, zahvaljujući Pazmanu.

Imotski – Istra 1961 0:1 (0:1 Pauletić 32.)

Uz jak vjetar nije bilo lako u Imotskom na Gospinom dolcu. Shvatili su to u prvom dijelu domaći, protiv kojih je radila bura cijelih 45 minuta, dok su gosti preko Pauletića, nakon prekida, došli do pobjedonosnog zgoditka. U drugom poluvremenu sijaset prilika Imoćana, no tu je bio siguran vratar Istre Tomić.

Vinogradar – Trogir 5:2

Ivica Matković otišao je iz Trogira, a na njegovo je mjesto zasjeo Siniša Turković, dotadašnji pomoćni trener, no Trogir nije u Mladini uspio do bodova. Vinogradar se čvrsto drži sredine tablice, dok će Trogiru trebati pravo malo čudo da izbjegne ispadanje.