Toulouse 4:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

I Toulouseu se otvorio apetit

Maja Giljanović • nedjelja, 22.03.2009.

Pobjedom u derbiju 29. kola Toulouse je izbio na četvrto mjesto Le Championnata. Ljubičice su zbog bolje gol-razlike ispred Lillea i PSG-a, dok za Bordeauxom na trećem mjestu zaostaju bod, Marseilleom na drugom tri i Lyonom na prvom mjestu samo četiri boda...

Kakvu razliku pravi godina dana - u ovo vrijeme prošle godine Toulouse i PSG su se čupali te u posljednjim kolima izbjegli ispadanje u Ligue 2, a danas vode ravnopravnu borbu ne samo za "utješni" Kup UEFA nego čak i za naslov prvaka.

30.000 navijača brinuli su produžeci i penali u Kupu protiv Lillea (TFC je izborio polufinale), ali ni Parižani nisu odmarali. I PSG je prošao dalje oni u četvrtfinale Kupa UEFA (1:0) protiv Brage u Portugalu.

Nitko zapravo prije ovog meča nije bio pametan na što odigrati. U zadnjih 10 gostovanja Parižana u Toulouseu triput je, naime, pobijedio Toulouse, pet puta PSG, a dvaput su remizirali, a bodovi su i jednima i drugima izuzetno bitni. Parižani bi tako u slučaju pobjede Lyonu ponovno puhali za vratom sa samo bodom manje, dok se Toulouseu pružala sjajna šansa još više zakomplicirati i ovako zapetljani Le Championnat.

Maestralno posložena momčad Alaina Casanove u prvom je poluvremenu ukratko - briljirala. Bergougnoux je Landreaua prvi put probio odmah u 6. minuti, a koliko god bivši francuski reprezentativac bio raspoložen nije uspijevao pozatvarati rupe koje su pred njim otvarali Traore, Mabiala i pogotovo indisponirani Armand.

U 38. je minuti prvi strijelac lige Andre-Pierre Gignac svojim 18. ovosezonskim golom podebljao prednost i proslavio poziv u reprezentaciju koji mu je prije tri dana uručio Domenech (nauštrb baš PSG-ovog Hoaraua), a u 45. je Sissoko rezultat podigao na 3:0.

U drugom se dijelu Parižani koji u prvih 45 minuta nisu stvorili nijednu suvislu akciju bude te najprije M'Bengue u 58. pogađa prečku, a u 71. smanjuje Mabiala. Svaku nadu, međutim, gostiju u eventualno izvlačenje boda s raspjevanog Municipala ubio je Braaten golom u 80. minuti.