Švabe zaustavile Herthu

Maja Giljanović • subota, 21.03.2009.

Hertha je izgubila, a kako su i Bayern i Wolfsburg pobijedili prednost Berlinčana se istopila na samo bod ispred njih dvoje, a dobije li sutra HSV u Gelsenkirchenu i oni će devet kola prije kraja sasvim zakomplicirati Bundesligu ...

Hertha je poklekla u Stuttgartu na Mercedes-Benz Areni. 50.000 navijača Švaba razveselili su u drugom poluvremenu Cacau i Khedira - Brazilac iz slobodnjaka, a 21-godišnjak prekrasnim pogotkom glavom.

Gosti koji traže prvi naslov nakon 78 godina utakmicu su odigrali nevjerojatno mlitavo. U Herthi su povjerenje Favrea dobili i Josip Šiminić i Marko Babić - Joe je odigrao svih 90, a Babić samo prvih 45 minuta kad ga je u blijedom izdanju trener zamijenio Srbinom Kačarom. Jedinu suvisl(ij)u akciju Herthe u 83. je minuti upropastio Marko Pantelić, dok se Voronjina praktički nije ni vidjelo.

Stuttgart čiji je trener Markus Babbel ispremiješao sastav u odnosu na debakl protiv Werdera (4:0) prije tjedan dana Herthi se još i smilovao - u prvom redu Mario Gomez, ali i Cacau i Hilbert, trebali su utrpati još koju loptu u mrežu Drobnyja.

Bayern je na svojoj Allianz-Areni pred 69.000 navijača jednim, ali vrijednim golom Sose (34.) slavio protiv Karlsruhea u kojem je cijelu utakmicu odigrao Dino Drpić, ali Klinsmannovoj se momčadi na drugom mjestu priključio i Wolfsburg.

Vukovi iz Vučjeg grada su protutnjali Bielefeldom - Arminia je primila porciju raspoloženih Magathovih trupa koje su se uvjerljivom 3:0 pobjedom u svim segmentima - 14 pobjeda, šest remija i pet poraza te +22 gol-razlika) - poravnali s Bayernom. Trijumf je najavio Gentner u 19., a potvrdili su ga Grafite u 58. i Dejagah u 87. minuti. Andre Mijatović je za Arminiju odigrao svih 90 minuta.

Pobijedili su i Borussia iz Dortmunda (77.000 navijača na Westfalenu) Werder golom Freija iz jedanaesterca u 65. minuti i Köln u gostima golovima Novakoviča (51., 56. iz penala) Energie našeg Marija Cvitanovića (svih 90 minuta) usred Cottbusa.

Bodom su se, pak, zadovoljili Hoffenheim i Hannover (Wellington je u 85. izvukao Hoffenheimu remi) te Leverkusen i Eintracht. I ovdje su gosti ispustili pobjedu, a Bayer nije uspio preokrenuti i izboriti više od 1:1 golom Kadleca u 40. minuti.