Juventus pregazio "ostatke" Rome

Ivana Spahija • subota, 21.03.2009.

Nogometaši Juventusa iskoristili su odsutnost brojnih igrača Rome i u derbiju 29. kola Serie A deklasirali Vukove na rimskom Olimpicu rezultatom 4:1. Vukovi su dobro parirali gostima iz Torina, ali su pali pred sam kraj susreta i propustili uzeti barem bod Staroj dami. Lazio je nastavio niz loših rezultata i upisao novi poraz, ovaj put od Catanije...

Nogometaši Juventusa ostvarili su doista impresivan rezultat i na rimskom Olimpicu posramili Romu pobjedom od čak 4:1. Time su izabranici Claudija Ranierija produžili nadu u osvajanje Scudetta i iščekuju eventualno posrtanje Intera te približavanje vodećoj momčadi prvenstva. Roma je u ovaj dvoboj ušla bez čak jedanaestorice igrača, od čega sedam ozlijeđenih, među kojima je i kapetan Totti, te četvorice kartoniranih prvotimaca. To se itekako odrazilo na igru Vukova, koji su Juventusu uspjeli pružati otpor sve do posljednjih 20 minuta susreta, nakon čega su ipak kapitulirali. Naš Dario Knežević susret je odgledao s klupe Juventusa.

Samo otvaranje susreta nije bilo previše dojmljivo, uobičajeno odmjeravanje snaga potrajalo je petnaestak minuta i tada se Juventus preko Iaquinte uspio približiti golu Rome, no bez prave opasnosti po vratara Donija. Tri minute nakon toga uslijedio je i odgovor Vukova, Riise je dobro ubacio za Tonetta, čiji je udarac raščistila obrana Stare dame.

Ozljedama prošarana momčad Rome izdržala je tek nešto više od pola sata bez primljenog pogotka, Iaquinta je u 34. minuti odlično prošao Loriu i poslao neobranjiv udarac u mrežu Donija za veliko vodstvo Juventusa od 1:0. Domaćini su do kraja prvog dijela uspjeli zaprijetiti još u 43. minuti kada je volej Vučinića neutralizirala obrana gostiju.

Drugo poluvrijeme odlično su otvorili nogometaši Rome, Vukovi su već u 48. minuti uspjeli doći do izjednačenja zahvaljujući pogotku Lorije. Ipak, sreća domaćina potrajala je tek sedam minuta. Riise je odbio pokušaj gostiju izvana, Iaquinta nadskočio Mexesa i glavom matirao Donija za svoj drugi pogodak u susretu i vodstvo Juventusa od 2:1. No, Roma je i tada bila spremna na protuudar, u 57. minuti je udarac Meneza s gol crte uspio izbiti Gyrgera i sačuvati vodstvo gostiju.

To je ujedno bilo gotovo sve što su Vukovi imali za ponuditi u ovom susretu. Neuigranost (rezervne) momčadi došla je do izražaja i u 68. minuti kada je Mellberg pronašao put do mreže domaćina i povisio vodstvo Stare dame na 3:1, a konačnu "točku na i" velikom trijumfu Juventusa usred Rima stavio je Nedved odličnim volejem s ruba prostora za konačnih 4:1 i sva tri boda momčadi iz Torina. Juventus se ovom pobjedom približio, barem trenutno, na četiri boda zaostatka za Interom, dok se Roma i dalje nalazi na šestom mjestu, ali je propustila priliku prestići Fiorentinu i četvrtoplasiranu Genou.

U drugom susretu dana, Catania je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 uzela sva tri boda Laziju i tako produžila agoniju Nebesko plavih, koji polako, ali sigurno gube "europsko" mjesto na ljestvici. Pobjedu Sicilijancima donio je Paolucci pogotkom u 24. minuti susreta, a gosti iz Rima najveću su priliku za barem bod propustili u 61. minuti kada je domaći vratar Bizzarri obranio jedanaesterac Pandevu. Catania se s nova tri boda udaljila od najopasnije zone i trenutno zauzima 11. mjesto na ljestvici, a Lazio je na osmom mjestu.