1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 22.03.2009, 15:30 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2.000
Suci: Gerek (Zabok), Modrić (Zagreb), Matić (Zagreb)
Slaven Belupo
Alen Maras 30'
1:1(1:0) Cibalia
Tomislav Čuljak 90'
Cibalia

Čuljak slavonski junak

Branimir Korać, Zoran Zdelar • nedjelja, 22.03.2009.

Vinkovčani su uspjeli u Koprivnici stići do iznenađenja i uzeti bod favoriziranom domaćinu. Iako su nastupili oslabljeni i bili u rezultatskom zaostatku, nisu se predavali i u završnici su postigli pogodak vrijedan jednog boda...

Luka Kujundžija
53'
3
Tomislav Čuljak
63'
20
Ivan Grgić
83'
Stanko Mršić

Slaven Belupo u lovu je na Europu, konkurencija ja iznimno velika, a ovog vikenda imali su praktički imperativ osvajanja sva tri boda kad se uzme u obzir protiv kakvog sastava Cibalije su igrali. Vinkovčani su, naime, stigli u Koprivnicu bez gotovo svih najvažnijih igrača te su i u takvoj situaciji uspjeli pružiti prilično dobar otpor.

Rezervna postava Cibalije tako se tijekom većeg dijela prvog poluvremena vrlo dobro uspjela oduprijeti svim naletima domaćina, ali u nekoliko navrata je ipak morao reagirati i Davor Burcsa.

Pogotovo vrijedi istaknuti njegovu obranu u 18. minuti kada je Jajalo nabacio loptu s desno boka, a Bojan Vručina ju prebacio do Marija Jurića koji puca glavom, ali lopta završava u Burcsinim rukama. No, dulje od pola sata ipak nisu uspjeli izdržati bez primanja pogotka.

30. minuta je bila u tijeku kada je Srebrenko Posavec centrirao, a Alen Maras sjajno reagira glavom i trese Cibalijinu mrežu za vodstvo od 1:0.

Prvu pravu priliku gosti su stvorili pet minuta prije kraja prvog poluvremena kada je Ivan Babić najprije pobjegao obrani Slaven Belupa, ali ga je netko ipak uspio ponovno sustići i spriječiti ga prilikom pucanja, pa je tako učinio veliku uslugu svom vrataru.

Drugi dio poluvremena nije donio ništa novog. Slaven je nastavio s laganom dominacijom, novu lijepu priliku stvaraju u 62. minuti kada je Elvis Kokalović nakon izvedenog kornera mogao povisiti prednost, no rezultat se tom prilikom ipak nije mijenjao.

Dugo će Koprivničani pamtiti 73. minutu kada je Mario Jurić išao jedan na jedan na Burcsu i kada se očekivao pogodak za 2:0 i rješenje pitanja pobjednika, Jurić je počeo komplicirati i nije uspio zatresti mrežu.

Kazna je stigla u samoj završnici. U posljednjoj minuti susreta Tomislav Čuljak potegnuo je izvana i pogodio suoprotni kut Rodićevog gola te donio Vinkovčanima vrijedan bod.