Solin pao i u Crikvenici

Goran Markuš • ponedjeljak, 23.03.2009.

Treći uzastopni poraz ovog je puta Solinjane stajao pada na treće mjesto ispod odlične Crikvenice koja je u direktnoj borbi izvukla deblji kraj i sada je potpuno zasluženo prvi pratitelj neuhvatljivog Buzeta...

Bez pogovora, derbi kola bilo je upravo gostovanje Solina kod odlične Crikvenice. Dva uzastopna poraza Solinjana i dvije uzastopne pobjede Crikvenice u kombinaciji sa domaćim terenom gostima baš i nisu davale prevelike šanse što se vrlo vjerno moglo vidjeti i na terenu.

Naime, nakon samo pet minuta neizvjesnosti domaćini su preuzeli sve konce u svoje ruke i u dva navrata pobjegli na velikih +7 da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 16:10. Niti u nastavku Crikvenica ne popušta te povećava razliku na ogromnih +10 da bi u samoj završnici Solin ipak smanjio zaostatak na ipak nešto prihvatljivijih šest golova.

Novom pobjedom Crikvenica se tako uspjela odvojiti na odličnom drugom mjestu dok se Solin sa dva boda manje nalazi na trećoj poziciji. Prvo mjesto i dalje drži uvjerljivi Buzet koji je potpuno očekivano bez ikakvih problema kod kuće svladao Kaštele i tako upisao i 14. ovosezonsku pobjedu.

Jedinu gostujuću pobjedu u 16. kolu 1. Dukat HRL potpuno neočekivano upisali su rukometaši Županje. Žrtva su bili Goričani koje je ovaj poraz stajao pada sa odlične četvrte na šestu poziciju koju sada između ostalih dijele upravo sa Županjom.

Četvrti uzastopni poraz doživjeli su rukometaši Slatine koji su sa sigurnih +8 poraženi u Đakovu. Osmom ovosezonskom pobjedom Đakovo se tako popelo na šestu poziciju koju dijele sa Županjom i Goricom dok je Slatina i dalje predzadnja odnosno 11. momčad lige.

Prošlogodišnji kiks protiv Županje Zadrani su ubrzo ispravili i slavljem protiv Preloga ponovno su se popeli u ukupnom poretku gdje sada drže odličnu petu poziciju. Poraženom Prelogu ovo je treći uzastopni poraz i deveto mjesto iz susreta u susret sve je dalje.

Iako su pružali solidan otpor Trogirani su doživjeli i 11. ovosezonski poraz. Ovog puta egzekutori su bili rukometaši Arene koji su se tako popeli na odličnu četvrtu poziciju dok Trogir i dalje "drži" posljednje mjesto u ligi.

Naredno, 17. kolo 1. Dukat HRL na rasporedu je ovog vikenda.