Nizozemci nas porazili i uzeli EP

Zoran Zdelar • srijeda, 25.03.2009.

Hrvatska U17 nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo nakon što nas je u ključnoj utakmici Nizozemska uspjela svladati rezultatom 3:0...

Hrvatska reprezentacija uzrasta do 17 godine nije uspjela u svom naumu da se plasira na završnicu Europskog prvenstva nakon što su u ključnoj utakmici poraženi s čak 3:0 u dvoboju s prilično snažnom Nizozemskom.

Izabranici Ivana Gudelja tako neće moći pokazati svoje znanje i u svibnju u Njemačkoj, ali treba priznati da su Nizozemci ipak pokazali prilično veću kvalitetu igre te su zasluženo prošli među osam najboljih u Europi.

U prvom poluvremenu Hrvati i nisu bili tako loši, ali ipak su na odmor od 15 minuta išli s jednim pogotkom zaostatka, dok u nastavku nije bilo željenog preokreta. No, Hrvati su u početku drugog poluvremena igrali prilično bolje, ali to nisu uspjeli materijalizirati te su Nizozemci kaznili naše promašaje novim golom u 76. minuti s bijele točke, a nekoliko minuta kasnije postavljeno je konačnih 3:0.

Spomenimo i da je u 67. minuti iz igre opravdano isključen Vrsaljko, no naš stručni stožer izrazio je nezadovoljstvo što sudac nije svirao kazneni udarac nakon što je jedan Nizozemac igrao rukom u šesnaestercu.

Hrvatska U17: Picak, Vrsaljko, Bručić, Brlečić, Komorski, Jakoliš, Mišić (od 76. Glavina), Jankulica (od 76. Livaja), Mlinar, Plum, Pešić