Izraelci i dalje neporaženi

Vedran Babić • subota, 28.03.2009.

Derbi utakmica 5. kola skupine 2 kvalifikacija za SP okončana je neriješenim rezultatom. U Ramat Ganu Izrael i Grčka podijelili su bodove (1:1), a s obzirom da su Švicarci pobijedili, situacija se u skupini maksimalno zakomplicirala...

Reprezentacija Izraela nastavila je svoj niz neporaženosti u kvalifikacijskom ciklusu. Pred svojim navijačima odigrala je 1:1 protiv bivšeg prvaka Europe i tako ostala u ravnopravnoj konkurenciji za plasman na Mundijal.

Iako bez kartoniranog veznjaka Kostasa Katsouranisa, Grčka je povela u najgorem mogućem trenutku za domaćine - tri minute prije kraja poluvremena, kada je za 1:0 pogodio Theofanis Gekas. No, već u osmoj minuti nastavka Izraelci se oporavljaju i izjednačuju pogotkom Omera Golana, samo par trenutaka nakon što je priliku za drugi pogodak gostiju propustio Giorgos Karagounis, pucavši malo preko gola.

Do kraja nije bilo pogodaka pa Grčka ostaje na vodećem mjestu skupine s deset bodova koliko ima i Švicarska. Slijede Izrael s bodom manje te Latvija sa sedam bodova.

U ostala dva susreta skupine do tri boda stigli su gosti. Švicarska je teže od očekivanog pogocima kapetana Alexandra Freija (32.) i Gelsona Fernandesa (93.) s 2:0 porazila posljednjeplasiranu Moldaviju i ostvarila drugu uzastopnu pobjedu u gostima, nakon što je sredinom listopada slavila u Pireju kod Grka.

Latvija je pak s četiri gola "darivala" Luksemburg. Domaćine je načeo Karlsons u prvom poluvremenu, dok su u nastavku mrežu svojih suparnika pogodili još Cauna, Visnakovs i Pereplotkins.

Prvoga dana mjeseca travnja, dakle u srijedu, na rasporedu je 6. kolo u kojem će se sastati isti suparnici, ali na travnjaku večerašnjih gostiju.