SP 2010,kvalifikacije,skupina 4, 28.03.2009, 20:00 h
Njemačka 4:0 Lihtenštajn
Lihtenštajn

Kući pjevajući sa samo četiri u mreži

Maja Giljanović • subota, 28.03.2009.

Njemačka je svojim večerašnjim gostima u Lihtenštajnu utrpala tucet golova, a u Leipzigu su se zadovoljili sa samo četiri...

Joachim Löw u utakmici protiv Lihtenštajna nije zbog ozljeda mogao računati na Klosea, Fringsa i Friedricha, ali nije Jogi bio osobito zabrinut.

A i kako bi bio kad je drugoj reprezentaciji Fifine ljestvice u goste stigla 151., reprezentacija koja je u svoja 104 nastupa pobijedila samo šest puta i koja je u prijašnjim utakmicama s europskim viceprvacima te svjetskom broncom tri puta izgubila, dala samo tri gola, a 23 ih primila.

Rasprodan Zentraltadion u Leipzigu još se nije ni posvetio gledanju utakmice, a odmah je u 4. minuti Jehlea probio Michael Ballack. Kapetanov je svijetli primjer niti četiri minute kasnije slijedio i Marcell Jansen i prednošću 2:0 se otišli i na pauzu.

U drugom je poluvremenu Lihtenštajn dotučen u samo pet minuta - treći je gol djelo Bastiana Schweinsteigera u 48., a peti Lukasa Podolskog u 50. minuti.

Simpatična družina Hans-Petera Zaugga nijednom ozbiljnije nije prešla centar, a kamoli da je zapucala na vrata Roberta Enkea.

Četiri gola u mreži poluamatera ne mogu, međutim, prebrisati posljednje dvije utakmice prije ovog više treninga nego kvalifikacijske utakmice. Obrana je, naime, tada puštala na sve strane, veza im je poprilično nemaštovita, a napad jalov. Epilog: 1:2 protiv Engleske usred Berlina i 0:1 protiv Norveške u Düsseldorfu.

A kako je Wales u koji Nijemci putuju u srijedu krajnje demoraliziran današnjim porazom u Cardiffu protiv Finske, sva je prilika da ni oni neće uspjeti iskoristiti njemački pad forme.