Trešnjevci i Areni najvažnije pobijede

Željko Kubatka • nedjelja, 29.03.2009.

U gradskom derbiju Trešnjevka odličnom igrom u drugom dijelu uvjerljivo porazila Lokomotivu ali je i Arena osvojila bodove protiv Trogira pa su još zadnja dva mjesta Lige za prvaka otvorena, Adrijana Prosenjak oduševljena igrom svojih rukometašica….

TREŠNJEVKA - LOKOMOTIVA 27:20 (13:14)
U Kutiji šibica se igrao gradski i derbi kola. Lokomotiva sa mnogo nedovoljno oporavljenih igračica dok Nenad Zvonarek nije mogao računati samo na Maru Vidović. Ravnopravna igra u prvom poluvremenu do desetak minuta prije odlaska na odmor kada gostujuće rukometašice Lokomotive prvi puta prave četiri gola razlike. Zelene sa Trešnjevke postižu zadnja tri gola u prvom dijelu i rezultat je 13:14. Do 16:16 lokosice još nekako održavaju neizvjesnost u nastavku utakmice ali nakon toga Nina Jukopila i njene suigračice sa sedam uzastopnih golova odlaze na nedostižnih 23:16 i Trešnjevka mirno ulazi u završnicu. Nina Jukopila sa osam postignutih golova najefikasnija kod Trešnjevka a Marina Bazzeo sa pet golova kod Lokomotive.

ARENA – TROGIR 25:23 (11:10)
Kao što se i očekivalo u Puli se igrala prava prvenstvena i tvrda utakmica i posjetitelji u pulskom Domu sportova su mogli gledati odličan rukomet u kojem je prevagnula kolektivna igra domaćih rukometašica temeljena na čvrstoj obrani. Ključni dio utakmice se dogodio od 47. do 58. minute kada gošće nisu mogle postići gol dok su Puljanke izrešetale mrežu Trogira i sa serijom od sedam golova pretvorile minus dva, na četiri gola prednosti, što je bilo dovoljno za osvajanje značajnih bodova Arene. Najefikasniji tandem hrvatske lige Marija Hrgović i Ivana Petković postigao je 16 golova za gostujuće rukometašice, Tina Gavranić i Sandra Nikčević po pet za Arenu. Adrijana Prosenjak je bila oduševljena igrom i pobjedom svoje ekipe i izjavila je: “ Ovo nam je bila do sada najbolja igra i to protiv ekipe Trogira koje je po mom mišljenju trenutno druga po jačini odmah iza Podravke. Čvrsto smo odigrale obranu! U prvom dijelu smo igrali 6-0 a u drugom smo prešli na 5-1 obranu što nam je i donijelo pobjedu. Posebno sam zadovoljna što smo igrali bez izgubljenih lopti i tehničkih grešaka. Sa pobjedom u zadnjem kolu protiv Osijeka ponovo možemo igrati među četiri najbolje hrvatske ekipe.“

KOKA – TVIN TRGOCENTAR 17:29(8:15)
Na putu za dvoranu najbolja i najefikasnija igračica varaždinske Koke Andreja Hrg doživjela je prometnu nesreću pri čemu je zadobila potres mozga te nije mogla zaigrati protiv virovitičkih „lavica“. I ekipa Tvina je došla nekompletna Zdenka Premužić zbog ozljede nije nastupila dok Dijana Batelka očekuje prinovu pa je za nju sezona završena. Utakmica je bila ravnopravna samo do osme minute nakon čega se domaće rukometašice više ne mogu suprotstaviti napadu gošći. U drugom dijelu se prednost povećava i do 13 golova a reprezentativka Marijana Tarle do kraja postiže 11 golova. Istakla se i Nives Kajganić sa 21. obranom a od toga čak tri zaustavljena sedmerca.

SESVETE AGROPROTEINKA – ZAMET 30:29 (15:14)
Vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je ponovo briljirala Tea Golubić sa 12 golova (9 iz sedmeraca) koja nam je rekla da nije zadovoljna sa svojom i igrom ekipe jer su prednost od tri gola dvije minute prije kraja pretvorile u neizvjestan kraj u kojem su Zamećanke imale priliku i izjednačiti. To nam se ne smije događati!“. Raspoložena Sandra Stojković je postigla 13 golova za Riječanke. Ovom pobjedom rukometašice Sesveta su osvojile dragocjene bodove s kojima su se plasirale u Ligu za Europu i tako izbjegle borbu za ostanak što je uz sve nedaće koje su ih zadesile dobar uspjeh, i u ovoj utakmici u redovima Sesveta nisu bile Marija Milić, Josipa Nuić, Dunja Veselovac i Tea Jakara.

KUTJEVAČKI PODRUM - UMAG 37:25 (15:10)
U presudnoj utakmici u borbi za pretposljednje mjesto Požeški trener Nedeljko Lalić je uspio skupiti deset igračica dok su gošće iz Umaga doputovale sa dvije više, dvanaest. Prva dva gola na utakmici su postigle gošće preko Pešić i Hodžaj iz sedmerca, Matutinović sa dva gola poravnava na 2:2 i do sredine poluvremena Umažanke još uspijevaju držati neriješen rezultat ali Martina Raguž i Ivona Đipalo počinju zabijati golove kao na treningu i do isteka 30. minute već je pet nenadoknadivih golova prednosti za Kutjevački podrum (15:10). Ista priča se nastavlja i nakon odmora, u 58. minuti Požežanke vode 37:22 i slave pobjedu što su gošće iskoristile za postizanje tri gola za konačnih +12 i dva velika boda za domaće. Martina Raguž očekivano najefikasnija sa 13 golova, sa devet postignutih golova pridružila joj se Ivona Đipalo. .

Prije zadnjeg 22. kola regularnog dijela 1. HRL za rukometašice samo su još dva mjesta u Ligi za prvaka neizvjesna. Prva dva mjesta drže Podravka i Lokomotiva a za treće i četvrto će se boriti Trešnjevka, Trogir i Arena. U Ligi za Europu će se natjecati jedan od prije navedenih klubova te Tvin Trgocentar, Zamet i Sesvete dok će Koka, Osijek CO, Kutjevački podrum i Umag igrati u Ligi za ostanak u kojoj prva tri mjesta osiguravaju ostanak a četvrti ide u dodatne kvalifikacije sa tri drugoligaške ekipe.