Karlovac u gostima, Pipo i Varteks ne

Ivana Strahija • nedjelja, 29.03.2009.

Nakon što je reprezentacija odradila svoje, naši su najbolji rukometni klubovi nastavili s natjecanjem.

Varteks u Osijeku nije uspio doći do bodova. Unatoč statusu favorita, gosti iz Varaždina mučili su se s raspoloženim Osječanima, koji su tijekom većeg dijela prvog poluvremena imali prednost pogotka ili dva. Čak i uz mnogobrojna isključenja Varaždinaca, a jedno je zaradio i trener Canjuga, Osječani na kraju nisu imali više od +3, no pobjedi valjda u zube neće gledati.

A u svom naumu nisu uspjeli ni Čakovčanci, kojima je riječki Zamet trebao biti gostujuća pobjeda kojom bi ostvarili plan i program. Međutim Riječani, koji su na tablici u nezavidnom položaju, nisu željeli samo tako lako predati plijen. Odlično namještenom ciljniku domaćeg Čosića (11 pogodaka) parirao je Čakovčanin Arnaudovski (13 golova), no ni on nije mogao anulirati +3 koje je Zamet imao dvije minute pred kraj utakmice. Domaćima su bodovi bili oni spasa, dok su gostima mogli otvoriti put među prvih pet klubova ljestvice.

Najbolji igrač i strijelac Perutnine Pipo IPC je rekao: "Svjesni smo da Zametovo mjesto na prvenstvenoj tablici nije realni pokazatelj snage te momčadi. Oni su mladi, ali uz nekolicinu iskusnijih igrača kada se im sve poklopi mogu na domaćem terenu biti vrlo neugodna momčad", razmišljanje je Arnaudovskog.

Visokih +15 upisao je Nexe, kod kojeg je gostovao Split. No, i u tom su susretu Splićani pokazali da nisu bez razloga u gornjem domu ljestvice. Imali su Našičani naime +7, da bi gosti polako ali sigurno smanjivali sve do 15:14. Uz odlično raspoloženog Kasaka (7 golova) i Barišića (5 golova), te ostale igrače koji su shvatili da mjesta za drijemež nema, Nexe ubacuje u višu brzinu i u praktički 25 minuta radi ogromnu razliku.

Siščani, koji su u ovom prvenstvu pod vodstvom vrsnog Slavka Goluže mnoge iznenadili, nastavljaju s dobrim igrama. Imali su doduše igrači Siska u Umagu +3 (9:13), te razliku od +4 u drugom dijelu (14:17), no Umažani su dokazali kako se može igrati kad ti gori pod petama. Pomaže i to što su gosti imali osam minuta isključenja, a domaći – ni jednu.

Karlovčani su iznenadili u Poreču, koji jednostavno nije mogao prijeći u vodstvo. Gosti su naime vodili skoro cijelim tijekom susreta, a posebno su dobri bili u posljednjim minutama, kad su Porečani pokušavali sa svih strana izbušiti karlovačka vrata. Najbolji su strijelci susreta bili Batinić i Šporčić sa po sedam pogodaka za Karlovac, dok je kod domaćih najbolji bio Lovrinović (osam pogodaka).