Karlovac se vratio na vrh

Ivana Strahija • nedjelja, 29.03.2009.

U ovom kolu 2. HNL dvije velike vijesti: povratak Karlovca na vrh i druga pobjeda Trogira u prvenstvu. Jednako su tako važna i tri domaća poraza, Imotski je slavio kod Dragovoljca, Vinogradar kod Mosaora, a Junak kod Pomorca.

Karlovac – Moslavina 2:0 (1:0 Pamić 25., 2:0 Prpić 51.)

Karlovčani su konačno dočekali povratak na čelnu poziciju ljestvice 2. HNL, nešto čemu su težili već jako dugo, no uvijek im je nekako Slavonac stajao na putu. No, sad kad se Perkovčanima zaredala serija slabijih rezultata, Karlovac je ugrabio prvu priliku koju je imao i pobijedivši višestruko slabije protivnike iz Kutine vratio se tamo gdje smatra da – zaslužuje.

Istra 1961 – Međimurje 1:0 (1:0 Šehić 34.)

Međimurje i opet nije uspjelo na gostovanju, a ovog je puta bodove domaćima sačuvao Šehić, autor jedinog pogotka utakmice. U ovako izravnom dvoboju s takmacom za gornji dom ljestvice Međimurci su podbacili, i pitanje je kako će nadoknaditi ono što su prosipali i krenuti na put prema vrhu. Pobjeda je dobro sjela odličnim domaćim navijačima, nešto što Međimurci rijetko imaju priliku vidjeti na svom stadionu Mladosti.

Trogir – Lokomotiva 1:0 (1:0 Šarić 11.)

Malo tko je očekivao da će Dinamove mlade nade izgubiti u Trogiru, no i to se dogodilo. S minimalnih 1:0 i pogotkom Šarića Trogirani su protiv blijedih gostiju upisali svoju drugu pobjedu u sezone i time se na svega dva boda primakli pretposljednjoj Moslavini. Još je dalek put do ostanka u ligi, no lijepo je vidjeti da i Trogirani znaju iskoristiti priliku koja im se pruži.

Solin – Segesta 1:0 (1:0 Vušković 80.)

S minimalcem je završilo i u Solinu, no tamo je pobjednički pogodak stigao tek 10 minuta pred kraj susreta. Taj gol kao da je u potpunosti mobilizirao goste iz Siska, koji u nekoliko navrata izazivaju domaćeg vratara Višića, ali je ovaj na svom mjestu iznimno okretan i spreman na sve.

Slavonac CO – Suhopolje 0:0

Zanimljivo, još jedna u nisu slabih predstava donedavno neprikosnovenog prvaka ljestvice 2. HNL. Tri puta za redom su Perkovčani doma podbacili, a ukoliko ne pripaze polako će u njihov kraj gosti početi stizati očekujući najmanje bod. Utakmicu su obilježila i tri isključenja, nakon dvadesetak minuta na hlađenje je poslan gostujući Međumurec, a u samoj završnici crvene su kartone dobili i gostujući Džaja te domaći Golubović. Ako spomenemo i promašeni penal Perkovčana u 70. minuti, jasno je da je ta ekipa daleko od jesenske.

Pomorac – Junak 2:3 (0:1 Vuković 20., 0:2 Midenjak 56., 1:2 Djarmati 74. 11 m, 2:2 Višković 76., 2:3 Vuković 80.)

Najviše je golova, ukupno pet, palo u Kostreni, gdje su domaći još jednom razočarali svoje navijače. Oni su doduše ostali nezadovoljni samo zbog neosvojena tri boda, no borbenost svojih miljenika ipak su pozdravili. Junak je naime u Kostreni došao do prednosti od dva gola, da bi prvi gol za domaće, i to nakon ponovljenog izvođenja penala, postigao Djarmati. Izjednačenje donosi Višković, a Junaci koji su se već ponadali da je sve gostovo moraju tražiti novi put do tri boda. Na sreću je raspoložen Vuković, koji dobro cilja za 2:3.

Mosor – Vinogradar 0:1 (0:1 Palčić 61.)

Od Mosora se, posebno nakon odlično odrađenog prošlog kola, mnogo više očekivalo, no bodovi su otišli u Mladinu, i više no zahvalnim gostima. Zahvalnima zato što svoje mnogobrojne prilike domaći na Žrnovnici nisu znali iskoristiti, ali i sretni što na svojim vratima imaju golmana od formata – Koprića.

Hrvatski dragovoljac – Imotski 0:2 (0:1 Šuto 78., 0:2 Obilinović 82.)

Imotski je sa stadiona Stjepana Spajića ovog puta odnio sve, i to zahvaljujući odličnim reakcijama svojih igrača u samoj završnici susreta. Radi se dakako o strijelcima Šuti i Obilinoviću, ali i vrataru Tomiću, koji je u 81. minuti obranio šut s bijele točke domaćeg Tokića.