SP 2010,kvalifikacije,skupina 6, 01.04.2009, 16:30 h
Kazahstan 1:5 Bjelorusija
Bjelorusija

Bjelorusi se na vrijeme probudili

Borna Rupnik • srijeda, 01.04.2009.

Nogometaši Bjelorusije upisali su drugu pobjedu u našoj kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2010. godine. U Kazahstanu im je za tri boda bilo dovoljno i jedno kvalitetno poluvrijeme...

Nakon početnih poraza od Ukrajine i Engleske, te slavlja u Andori, bjeloruska je izabrana vrsta protiv Kazahstana stigla do nova tri boda, iako su nakon prvih 45 minuta u puno boljoj poziciji bili domaćini.

Čini se da je pogodak kazahstanskog reprezentativca Renata Abdulina iz desete minute izazvao velik šok u redovima Bjelorusije, koja nije uspjela uzvratiti sve do početka drugog dijela.

Čini se da je Nijemac Bernd Stange u svlačionici upotrijebio prave riječi jer je izjednačenje stiglo samo tri minute nakon što se krenulo s centra, a strijelac za 1:1 bio je najbolji bjeloruski nogometaš, Aleksandar Hleb.

Tada je popustila kazahstanska brana i već u 53. minuti Timofej Kalačev izvrsno smiruje dugu loptu i zabija za 2:1, a Igor Staševič u 56. minuti nije imao težak zadatak nakon što je Vitalij Rodionov probio obranu domaćina.

Na 4:1 svojim je drugim pogotkom povisio Kalačev, svladavši vratara Loriju udarcem s ruba šesnaesterca, a konačnih 5:1 postavio je Rodionov u samoj završnici utakmice.

Bjelorusija je unatoč pobjedi ostala na četvrtom mjestu, iza Engleske, Hrvatske i Ukrajine. Kazahstan je pretposljednji s tri osvojena boda.