Gospićanke projurile Baldekinom

Ivana Jurica • srijeda, 01.04.2009.

Košarkašice Gospić Croatiaosiguranja zabilježili su i treću uzastopnu pobjedu nad košarkašicama Jolly JBS-a Šibenik. S čak 23 koša razlike (87:64) Gospićanke su se na Baldekinu obračunale sa šibenskim košarkašicama. Na krilima Anđe Jelavić, gostujuće košarkašice su kao brzi vlak pomele Šibenčanke …

Već od prve minute Gospićanke su potvrdile najave kako u Šibenik dolaze po pobjedu. Osokoljene osvojenim Kupom, gošće su serijom sedam koševa Carle Thomas došli do prvog nešto većeg vodstva (3:11). Već u petoj minuti prednost je narasla na deset koševa (5:15). Domaće košarkašice nisu imale odgovora na najbolju gostujuću igračicu Anđu Jelavić koja je i zabijala i razigravala suigračice.

U drugu četvrtinu ušlo se rezultatom 15:33 i sve nade Šibenčanki da mogu doći do pobjede, ali i pobjede veće od 13 koševa razlike da bi mogle biti bolje od Gospićanki u međusobnim ogledima, vrlo su brzo pali u vodu. Tijekom druge četvrtine prednost igračica Vlade Brkljačića bila je i viša od 20 koševa prednosti, a na poluvremenu je iznosila 24 koša (28:52).

Niti u drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo. Tek što bi Jolly postigao nekoliko koševa u seriji gostujući trener time-out bi remetio ritam. Nakon dvije uzastopne trice Thomas Gospić je sredinom treće četvrtine imao i 27 koševa prednosti (38:65). Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 44:69.

Jedina koja je odskakala u domaćim redovima bila je Natalija Terglav – Tratsiak koja je postigla čak 23 koša. Sredinom posljednje dionice igre gošće su imale i okruglih 30 koševa prednosti (51:81). Domaće košarkašice, koje su igrale bez ozlijeđene Luce Ivanković i Amerikanke Gardin koja je na odlasku, jedva su čekale kraj utakmice koja je na kraju završila rezultatom 64:87.

Nova pobjeda nad najvećim rivalkama dodatno je Gospićanke napunila samopouzdanjem uoči završnice hrvatskog prvenstva, dok je ovaj poraz Jollyju pao puno teže nego neki raniji. Iako, naravno, ništa nije izgubljeno i priliku za uzvrat Šibenčanke će imati u završnici prvenstva.