2. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 04.04.2009, 16:00 h
Međimurje 1:2 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Dragovoljci osvetnici

Ivana Strahija • subota, 04.04.2009.

Dobru i zanimljivu utakmicu odigrali su Međimurje i Dragovoljac u Čakovcu. Pobjedu je upisala gostujuća ekipa, koja se tako osvetila za 5:2 kojima su bodove sa Sigeta odnijeli Međimurci u prvom dijelu prvenstva.

Međimurje – Hrvatski dragovoljac 1:2 (1:0)

Čakovec, stadion Mladosti, gledatelja 100
Suci: Božinović, Boban (Split), Kovač (Sisak)

Strijelci: 1:0 Vuka 12., 1:1 Janjetović 65., 1:2 Tokić 77.
Žuti karton: Pintarić (Međimurje), Janjetović, Zelenika, Tokić (Hrvatski dragovoljac)

Međimurje: Banović, Pintarić, Lima (od 70. Georgijevski), Bačelić-Grgić, Vuka, Žuljević (od 70. Ivičić), Darmopil, Mišić, Andre, Bubalo, Eliomar

Hrvatski dragovoljac: Pavlović, Janjetović (od 79. Pukec), Zelenika, Zlatar, Ruben (od 58. Tokić), Matulović, Grgić, Eterović, Mujdža, Radanić, Brgles (od 63. Bunoza)

Ovog nam puta nikako nije bilo dosadno na stadionu Mladosti, koji je unatoč lijepom i sunčanom vremenu pohodilo svega stotinjak gledatelja. Zašto Međimurje nema više gledatelja, da navijače ne spominjemo, ostaje misterija kojom se svako malo netko pokušava pozabaviti, no nikad nema poboljšanja.

No, da se posvetimo i događajima na terenu. Od prve sekunde bilo je jasno da su obje ekipe raspoložene za igru. Mnogo trke, mnogo dobrih akcija, lopti koje su letjele prema mreži, a i prvi gol kojeg smo vidjeli već u 12. minuti.

Domaći su u vodstvo stigli nakon kornera Lime, a lopta je nakon malo vrludanja stigla do agilnog Darmopila. On ulazi u 16 metara i puca, no vratar Pavlović uspijeva loptu skrenuti. Na žalost tek do Vuke, koji spremno trese mrežu Dragovoljca.

Susret se nastavlja u istom tonu, uz mnoštvo uzbuđenja. S međimurske strane pokušavali su do nešto sigurnijih 2:0 doći Eliomar i Žuljević, a nisu ni Dragovoljci ostajali dužni. Ovog puta u bijelim dresovima sa zlatnim brojevima momčad sa Sigeta pokušavala je na sve načine izjednačiti.

Odličnu su priliku stvorili Zelenika i nekad Međimurac Janjetović, koji su iskoristili nemoć međimurske obrane da ih zaustave, no nisu uspjeli zavarati i vratara Banovića.

U drugom dijelu Međimurje i dalje dominira terenom, a u 60. minuti Darmopil je propustio šansu utakmice, kad je oči u oči s vratarom Pavlovićem učinio ono teže – promašio. Kazna, ona najteža, stigla je svega par minuta kasnije. Međimurska obrana još jednom se pokazala tragično manjkavom, jer je Janjetoviću u opasnoj zoni dopustila šut za izjednačenje.

Konačno na 1:1 shvaća domaći trener Ćutuk da bi trebalo nešto promijeniti, pa uvodi Georgijevskog i Ivičića. Za to vrijeme sudac Božinović tragično griješi, kad Zelenika malo van svog kaznenog prostora grubo povlači Eliomara s loptom za dres, no kartona nema. Bio bi to dakako drugi za tog igrača Dragovoljca.

S izmjenama se umješniji pokazao trener Pobor, koji je rekordno kratko vrijeme bio proveo na klupi Međimurja, kad je u igru umjesto Brazilca Rubena uveo Tokića. Naime, u 77. minuti još je jednom katastrofalno loša bila obrana Međimuraca, kojoj je jeftini pogodak dao upravo Tokić.

Do kraja utakmice mogli su Međimurci spasiti barem bod, time i obraz, a posebno je slabim šutom iz slobodnog udarca s 20-tak metara razočarao Bačelić-Grgić. Recimo i kako je trebao Božinović dosuditi penal u sudačkoj nadoknadi, kad je Pukec s leđa rušio Georgijevskog.