Shearer krenuo porazom, Arsenal uvjerljiv

Marin Vuković • subota, 04.04.2009.

Newcastle je usprkos povratku Alana Shearera pretrpio novi domaći poraz i ostao u teškoj situaciji na dnu prvenstvene ljestvice. U teškoj situaciji je i Portsmouth koji je s gostovanja u Hullu odnio bod, ali je još uvijek daleko od osiguranja prvoligaškog statusa. Utrka za naslov postala je pak još zanimljivijom jer su uvjerljivim nastupima Chelsea, ali i Arsenal, smanjili bodovni zaostatak za Manchester Unitedom.

Povratak Alana Shearera u Newcastle ipak nije donio pozitivni šok kakvom su se nadali svi simpatizeri kluba, Svrake su na svom St. James Parku poražene s 2:0 i sada je svima jasno da se čuda ne događaju svaki dan. Sjajnu atmosferu uoči utakmice igrači nisu uspjeli pretvoriti u dobru izvedbu na travnjaku, pa su gosti iz Londona odnijeli glatku pobjedu od 2:0.

Obrambene pogreške još su jednom skupo stajale momčad Newcastlea, pa je tako u 56. minuti dvije loše reakcije Fabricia Coloccinija u pogodak pretvorio Frank Lampard, a desetak minuta kasnije Florent Malouda je riješio utakmicu u korist Londončana pogotkom za 2:0.

Portsmouth je s gostovanja u Hullu odnio bod i odigrao neodlučeno bez pogodaka, premda je i jednoj i drugoj momčadi daleko više odgovarala pobjeda. Niko Kranjčar je odigrao 76 minuta utakmice i nije posebno impresionirao, a umjesto njega u igru je ušao Nadir Belhadj.

Portsmouth je susret završio s desetoricom igrača jer je deset minuta prije kraja isključen Glen Johnson, ali su usprkos tomu došli vrlo blizu pobjede. U samoj završnici utakmice Hermann Hreidarsson je pogodio vratnicu.

Arsenal je na svom Emiratesu odigrao još jednu uvjerljivu utakmicu i svladao Manchester City s 2:0, a poraz gostiju mogao je biti i uvjerljiviji. Već u osmoj minuti povratnik u momčad Emmanuel Adebayor donio je rano vodstvo domaćinu, a potom to isto ponovio i početkom drugog poluvremena za konačnih 2:0.

Bolton je na svom Reebok stadionu razbio Middlesbrougu i vrlo vjerojatno mu zapečatio sudbinu jer momčad Garetha Southgatea sada za sigurnom zonom zaostaje čak pet bodova. Davies, Taylor, Cahill i Gardner napunili su mrežu gostiju, a jedini pogodak za Middlesbrough postigao je O'Neil.

S putom u niži rang natjecanja vjerojatno se od večeras može pomiriti i West Bromwich Albion, koji je na svom stadionu poražen od Stoke Cityja. Ricardo Fuller u drugoj i James Beattie u 49. minuti riješili su utakmicu u korist gostiju, koji s ova tri boda mogu uživati u šest bodova prednosti ispred zone ispadanja.

Još dosta neprospavanih noći je i pred navijačima Sunderlanda, koji je na Upton Parku doživio poraz od 2:0. West Ham je pogocima Stanislasa i Tomkinsa dohvatio pobjedu i odlično sedmo mjesto.