Branimir Korać • nedjelja, 05.04.2009.

U noćašnjem NBA programu svjetla pozornice bila su usmjerena prema Atlanti gdje je gostovao Orlando. Magic je nastavio s odličnim igrama i nakon Cavsa upisao je još jednu veliku pobjedu, ovaj put kod Hawksa...

Roko Ukić s Toronto Raptorsima gostovao je u New Yorku i tražio pobjedu koja bi ih ostavila u igri za doigravanje. Do nje su i došli slavivši 102:95 te tako ostvarili i šestu uzastopnu pobjedu, ovaj put svladavši jednog od konkurenata za doigravanje te ih izravno izbacivši iz igre. Susret je riješen u posljednjoj četvrtini kada je Toronto dohvatio dvoznamenkastu prednost i tek u završnici New York se uspio spustiti ispod deset poena, no ne i zaprijetiti. Raptorse su predvodili Andrea Bargnani s 23 poena i sedam skokova, Chris Bosh sa 17 poena i 13 skokova te Shawn Marion s 12 poena i 13 skokova. Roko Ukić igrao je 13 minuta i ostao bez poena (0/4) s asistencijom i ukradenom loptom. Kod Knicksa 22 poena i pet asistencija upisao je Chris Duhon, a 22 poena i sedam skokova Al Harrington.

Važan dvoboj igran je i u Chicagu gdje su gostovali Netsi. Obje momčadi nemaju pravo na opuštanje jer su još uvijek u borbi za doigravanje, a noćas su uspješniji bili Bullsi 103:94. U zanimljivom dvoboju čovjek odluke bio je Ben Gordon kojeg nije nigdje bilo do posljednje četvrtine, a onda je ubacio 12 od svojih 18 ukupnih poena i odveo Bullse do pobjede. Sa 17 poena priključio mu se Johns Salmons, a 12 poena i deset skokova dodao je Joakim Noah. Kod poraženih 20 poena i deset skokova imao je Brook Lopez, a 17 poena i deset skokova Ryan Anderson.

Pobjedom na domaćem terenu protiv Pistonsa Sixersi su osigurali doigravanje. Talentirana momčad Philadelphije slavila je s nevelikih 95:90, no dovoljnih za hvatanje pozicije koja ga vodi u doigravanje. Imali su gosti prilike odnijeti pobjedu, no loša igra u posljednjoj četvrtini stajala ih je poraza. 31 poen i devet skokova kod Sixersa je imao Andre Iguodala, a 21 poen, deset skokova i 12 asistencija Andre Miller. Kod gostiju 23 poena ubacio je Ryan Stuckey, a 15 poena uz sedam skokova Kwame Brown.

Howard dominirao u Atlanti

Utakmica večeri igrana je u Atlanti gdje su Hawksi ugostili Orlando. Hawksi igraju odlično na domaćem parketu, međutim, Orlando je u Top tri momčadi Istoka i pokazao je zašto želi jako daleko ove sezone. Slavio je 88:82. Iako su upisali vrijednu pobjedu, Dwight Howard nije bio zadovoljan. "Nismo igrali dobro i nismo pokazali dovoljno energije. Od početka utakmice nismo bili fokusirani i morao sam igrače uvjeriti kako se moramo podići." I takav Howard odigrao je odlično te upisao 21 poen i 23 skoka dok je Rashard Lewis dodao 16 poena. Kod poraženih 21 poen uz devet skokova upisao je Joe Johnson, 19 poena i 11 skokova Josh Smith te 13 poena i 13 skokova Al Horford.

Miami je u posljednjoj četvrtini tricama izbombardirao Washington i upisao pobjedu 118:104. U toj dionici Heat je ubacio čak osam trica i postavio klupski rekord te se odvojio od upornog domaćina i slavio. Dwyane Wade ubacio je 33 poena uz osam asistencija i pet skokova dok je Jermaine O'Neal dodao 16 poena i šest skokova. Kod poraženih 27 poena ubacio je Caron Butler, 23 uz sedam skokova Antawn Jamison te 18 uz 12 skokova Brendan Haywood.

Denver je napravio veliki korak ka prvoj poziciji na Northwestu pobjedom protiv Clippersa 120:104. Ponovno je tricaški bio raspoložen J.R. Smith koji je ubacio 34 poena uz sedam trica, a 18 poena dodao je Carmelo Anthony. Kod poraženih 22 poena uz 12 skokova upisao je Zach Randolph.