Autogolom pola koraka do naslova

Ivana Spahija • nedjelja, 05.04.2009.

Sreća je doista pomazila nogometaše Intera u susretu 30. kola Serie A kojeg su crno-plavi odigrali protiv Udinesea. Vodeća momčad prvenstva došla je do sva tri boda zahvaljujući autogolu Isle i time se približila na pola koraka do četvrtog uzastopnog Scudetta. Milan je pobjedom nad Lecceom učvrstio treće mjesto na ljestvici...

Vodeći Inter nije propustio priliku približiti se doslovno na pola koraka do četvrtog uzastopnog Scudetta, crno-plavi iskoristili su remi Juventusa i Chieva (3:3) i minimalnom pobjedom u gostima kod Udinesea otišli na vjerojatno nedostižnih devet bodova prednosti. Izabranici Josea Mourinha prilično su se namučili na gostovanju u Udinama, gdje su slavili više sretno nego spretno. Naime, jedini pogodak u susretu postigao je igrač Udinesea Isla, i to u vlastitu mrežu, a tako i Interu donio veliku prednost uoči završnice prvenstva.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, a nije ponudilo niti previše prilika za promjenu rezultata. Inter je vratima domaćeg vratara Belardija ozbiljnije zaprijetio u 23. minuti susreta. Ibrahimović je dobro uposlio Muntarija, čiji je udarac završio pokraj gola Udinesea. Domaćini su najveću priliku prvog dijela propustili u 35. minuti kada je Quagliarella neprecizno pogodio pokraj gola Julija Cesara.

Vezane vijesti

U drugom dijelu nešto agresivnije krenuo je Inter, ali bez veće opasnosti po vrata Belardija. Tako je bilo sve do 77. minute kada se mreža Udinesea ipak zatresla. Ibrahimović i Figo su kombinirali na rubu prostora domaćina i ubacili za Vieiru, koji nije potpuno stigao na tu loptu, situaciju je krenuo raščistiti Isla, no nespretno je poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Intera od 1:0. Domaćini su do kraja susreta grčevito pokušali doći barem do boda, ali semafor se ipak zaustavio na konačnih 1:0 i veliku pobjedu vodeće momčadi prvenstva za miran san i devet bodova ispred Juventusa sa samo osam kola do kraja prvenstva.

Furioznom završnicom, točnije, u samoj sudačkoj nadoknadi, nogometaši Milana uspjeli su ugrabiti sva tri boda Lecceu i time sačuvati treće mjesto na ljestvici. Nakon 90 odigranih minuta činilo se kako će momčadi podijeliti bodove te su izabranici Carla Ancelottija praktički bili pomireni s novim razočaranjem, no u sudačkoj nadoknadi Milan se probudio.

Rossoneri su pogotkom Ronaldinha u 91. minuti došli do prednosti od 1:0, da bi dvije minute kasnije Filippo Inzaghi nakon asistencije Ševčenka glavom pronašao put do mreže Leccea za konačnih 2:0 i tri boda koja crveno-crne ostavljaju na sigurnom trećem mjestu.