Davor Dominiković ponovno na terenu

Branko Barić • ponedjeljak, 06.04.2009.

Ciudad Real i FC Barcelona nastavljaju "mrtvu utrku" za prvaka Španjolske. Ne samo da su obje momčadi u 22. kolu ubilježile pobjede, već su to učinile identičnim rezultatom. Za nas je ipak najvažnija vijest povratak na teren Davora Dominikovića...

Davor Dominiković vratio se na rukometne terene nakon više od šest mjeseci pauziranja zbog ozljede. U dvoboju Portland San Antonia i Granollersa dobio je priliku odigrati nekoliko minuta u obrani i za to vrijeme uspio je zaraditi žuti karton. Iako je njegov Portland San Antonio poražen 26:31, ova je vijest razveselila sve navijače momčadi iz Pamplone i hrvatske reprezentacije. Spomenimo da je prvo ime tog susreta bio Joan Canellas Reixas koji je za goste postigao sedam pogodaka.

Vodeći Ciudad Real lagano se obračunao s Octavijom Pilotes Posadom i ubilježio gostujuću pobjedu rezultatom 29:37. Siarhei Rutenka predvodio je goste s osam pogodaka, a zapažen je bio i naš Pero Metličić koji je postigao tri pogotka iz tri pokušaja s devet metara.

Identičnim rezultatom slavila je i Barcelona na gostovanju kod Alcobendasa uz stopostotnog Ikera Romera koji je realizirao svih devet svojih šuteva prema protivničkom golu. Venio Losert skupio je četiri obrane na vratima Barce i primio 16 pogodaka.

Ademar Leon remizirao je na gostovanju kod Cuence 2016 (25:25), a najefikasniji u njihovim redovima bio je Igor Kos koji je postigao pet pogodaka. Mirko Alilović podijelio je minutažu s kolegom Vincenteom Alamom Yesteom, a obojica su skupila po pet obrana.