Wolfsburg ne da vrh, Bayern našao žrtvu

Petar Plevnik • subota, 11.04.2009.

Zahvaljujući devetoj pobjedi u nizu nogometaši Wolfsburga i nakon 27. kola Bundeslige ostaju glavni kandidat za naslov. Trećim uzastopnim porazom iz utrke za naslov pratkički je ispala Hertha, dok se Bayern za posljednje blamaže protiv Wolfsburga i Barcelone iskalio na Eintrachtu...

Wolfsburg ne posustaje. Nakon što su u prošlom kolu s 5:1 razbili Bayern i zasjeli na vrh Bundeslige, Vukovi su devetu uzastopnu pobjedu upisali u Mönchengladbachu. Iako je Borussia na otvaranju susreta imala dvije odlične prigode, u 21. minuti na scenu je stupio sjajni BiH-a tandem Misimović - Džeko i nakon ubacivanja Misimovića "bosanski dijamant" glavom s pet metara dovodi goste u vodstvo. Hrabra igra domaćinima se napokon isplatila u 79. minuti nakon što Marin ubacuje iz slodobnog udarca, a Dante glavom pogađa za 1:1. Da se pobjednička serija Wolfsburga ipak ne prekine, pet minuta prija kraja susreta pobrinuo se Riether koji se najbolje snalazi u 16-ercu domaćina i donosi Vukovima tri iznimno vrijedna boda.

Nakon katastrofa protiv Wolfsburga i Barcelone, Bayern je sve frustrecije naplatio na Eintrachtu. Već u trećoj minuti Ribery fantastičnim udarcem s 20-ak metara dovodi Bavarce u vodstvo, a jednako lijep bio je i pogodak Luce Tonija iz voleja za 2:0 u 17. minuti. Da gosti iz Frankfurta ne bi pomislili kako u nastavku imaju neke izglede devet minuta prije odlaska na odmor pogotkom glavom pobrinuo se Lucio na ubacivanje Schweinsteigera, da bi već u trećoj minuti nastavka plavokosi veznjak Bayerna postavio konačnih 4:0. Krešo Ljubičić nije konkurirao za sastav gostiju.

Vezane vijesti

Novi velik udarac šampionskim ambicijama doživjela je Hertha, koja je u Hannoveru upisala i treći uzastopni poraz. Već nakon 40 sekundi gosti su zatresli gredu domaćina, dok je s druge strane Hannover iz svoje prve prave prigode u 29. minuti stigao u vodstvo, nakon što Hanke bježi pozornosti Šimunića i glavom zabija na ubačaj Rauscha. Obrana gostiju nije dobro izgledala ni u 62. minuti kada Hanke ubacuje u sredinu, a Bruggink uz pomoć gostujućeg braniča von Bergena zabija za konačnih 2:0. Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta u redovima Herthe, dok je Marko Babić bio na klupi.

I u drugom susretu na klupi Schalke, trenerski tandem Moulder - Buskens upisao je tri boda. Mrežu gostiju iz Karlsruhea u 24. minuti glavom je načeo Kuranyi, nakon što je Drpić prethodno loše procijenio ubačaj Jonesa. Pobjedu domaćina potvržena je deset minuta prije kraja susreta nakon što je Rakitić ubacio u 16-erac, a Farfan izašao kao pobjednik i duela s vratarom gostiju Millerom. Ivan Rakitić u igru je ušao u 75. minuti, dok je Dino Drpić odigrao svh 90 minuta za goste.

Zahvaljujući trećoj uzastopnoj pobjedi europske ambicije zadržao je i veliki rival Schalkea Borussija. Šokantan je za domaćine bio početak susreta u Dortmundu budući da već u desetoj minuti Vučičević dovodi Köln u vodstvo. Žuto-crne je u igru u 29. minuti vratio pogodak Subotića, da bi Hajnal fantastičnim pogotkom s 25 metara u 49. minuti donio potpuni preokret. Pobjedu Borussije devet minuta prije kraja susret potvrdio je autogol Geromela.

Sve više u nastavku prvenstva tone Hoffenheim. Novi poraz jesenski hit prvenstva doživio je na svom terenu od Bochuma. Apsolutno prvo ime susreta bio je slovački napadač u redovima gostiju Stanislav Šestak, koji je mrežu domaćina pogađao u 42., 55. te 69. minuti za konačnih 0:3. Treba napomenuti i da su domaćini u 59. minuti najprije ostali bez isključenog Eduarda, a potom i dvije minute kasnije i bez Haasa.

Vrlo vrijedne bodove u borbi za ostanak upisao je Energie, koji je na domaćem terenu s 2:1 bio bolji od izravnog konkurenta Arminije. Momčad iz Cottbusa u vodstvo je stigla dvije minute prije odlaska na odmor zahvaljujući pogotku Rangelova, da bi nakon samo tri minute igre u nastavku Munteanu svojim pogotkom vratio goste u igru. Odluka o pobjedniku pala je deset minuta kasnije kada Angelov koristi pogrešku gostujućeg vratara Eilhoffa i pogađa za konačnih 2:1. Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta za Energie, kao i Andre Mijatović za Arminiju.