Konačno i Slavonac

Ivana Strahija • petak, 10.04.2009.

U Starim Perkovcima konačno su slavili tri boda. Slavilo se i u Puli, Karlovcu, Zagrebu te Solinu, dok su bod u gostima "ušićarili" Mladinjani, a pun plijen je s gostovanja donio Imotski.

Slavonac CO- Junak 1:0 (1:0 Mišić 28.)

Sa skromnih 1:0 Perkovčani su konačno upisali prvu pobjedu ovog proljeća. Međutim, susret domaćim navijačima nije bilo nimalo lako gledati, jer su njihovi miljenici, odnosno Golubović, u dva navrata bili nesposobni zabiti gol iz najizglednije prigode, penala. S osvojena tri boda Slavonac je na trećem mjestu, odakle je samo malo do ponovnog osvajanja vrha.

Istra 1961 – Moslavina 3:0 (1:0 Kacić 15., 2:0 Šehić 64., 3:0 Okić 86.)

Napunili su navijači Istre stadion u Puli, a nakon utakmice mogli su se veseliti zasluženoj pobjedi momaka Elvisa Scorije. Premda su neki očekivali i viši rezultat protiv "slabašne" ekipe iz Kutine, koja je za svega 2 boda bolja od posljednjeplasiranog Trogira, treba se sjetiti da je kutinsku mrežu čuvao jako dobar vratar Krizmanić, koji je spriječio veći potop svoje ekipe.

Karlovac – Segesta 3:0 (1:0 Jerneić 8., 2:0 Jerneić 20., 3:0 Lovreković 60.)

Odličan Jerneić s dva je brza gola ostavio Siščane u krizi. Dokrajčio ih je Lovreković pola sata pred kraj susreta, a momčad Segeste jako je malo toga imala za pokazati na travnjaku u Karlovcu.

Lokomotiva – Međimurje 2:1 (1:0 Jelić 62., 1:1 Žuljević 68., 2:1 Peko 85.)

Derbi usred tjedan odradili su Lokosi protiv Međimuraca, a termin van uobičajenog očito je više zasmetao momcima Josipa Ćutuka. No, zato je s prinudnom zamjenom Peke za Antolića "u sridu" pogodio domaći Željko Pakasin, jer je upravo mladi Peko donio Lokomotivi pobjedu.

Hrvatski dragovoljac – Suhopolje 2:1 (1:0 Tokić 24., 2:0 Janjetović 26., 2:1 Zelenika 90. ag)

Nimalo lako nije bilo Dragovoljcima svladati Suhopolje, no očito je trener Pobor dobro motivirao svoje igrače. Izdržali su naime početni pritisak gostiju, znali anulirati kasnije prijetnje, u čemu je svoj doprinos dao i vratar Pavlović. Jedinu veliku pogrešku, više nepažnjom, napravio je Zelenika u 90. minuti, kad je nehotice loptu skrenuo u vlastiti gol.

Solin – Mosor 2:1 (1:0 Radovniković 14. ag, 1:1 Mijač 20., 2:1 Eterović 63.)

S 2:1 slavili su domaći i na stadionu uz Jadro, a malo su tome pomogli i gosti, koji su sami zatresli svoju mrežu u 14. minuti. Pokušava Mijač popraviti stvar u 20. minuti, no domaći su imali više sreće, ali i kvalitete, pa su tri boda ostala u Solinu.

Pomorac – Vinogradar 3:3 (1:0 Karabogdan 10., 1:1 Bucković 12., 2:1 Rukavina 25., 2:2 Čordaš 4. 11 m, 3:2 Mohorović 84., 3:3 Povrženić 90.)

Pregršt pogodaka u Kostreni, no ipak za svakog protivnika svega po bod. Tristotinjak gledatelja je osim u pogotcima moglo uživati i u svakakvim peripetijama na travnjaku, poput penala za goste, lopte koja je za dlaku ipak ušla u gol te velikog finala u kojem je bod sa Žuknice Mladinjanima osigurao Povrženić.

Trogir – Imotski 0:1 (0:1 Obilinović 15. 11 m)

Jedini je u ovom kolu pun plijen s gostovanja donio Imotski. Premda ni jednom ni drugom timu na travnjaku u Sinju nije bilo lako zatresti mrežu, to je ipak uspjelo Obilinoviću, koji je za razliku od nekih drugih igrača znao iskoristiti pruženu priliku s 11 metara.