Tau i Barca na istom odstojanju

Branko Barić • ponedjeljak, 13.04.2009.

U subotu i nedjelju odigrano je sedam od osam susreta španjolske ACB lige. I Tau Ceramica i Barcelona ubilježili su uvjerljive pobjede, tako da je odstojanje između njih na vrhu ostalo isto. Najbolji Hrvati u najjačoj europskoj ligi ovog vikenda bili su Stojić i Banić, no obojica su ubilježila poraze...

Menorca je na svom parketu poražena od Unicaje rezultatom 78:67, a najbolji pojedinac kod domaćina bio je Mario Stojić s 19 poena, devet skokova i dvije asistencije. Jedino su mu problem predstavljala slobodna bacanja, a zanimljivo je da je promašio četiri u nizu kad se lomio rezultat u posljednjoj četvrtini. Marino Baždarić ubacio je tek tri poena uz šut iz igre 1/7 i četiri skoka, a Bruno Šundov ubacio je dva poena. Prvo ime kod Unicaje bio je Boniface N'Dong s 24 poena i pet skokova.

Pamesa Nevena Spahije s 80:67 svladala je Bilbao i napravila velik korak kako bi osigurala sedmu poziciju uoči play-offa. Miralles sa 16 i Avdalović s 15 poena predvodili su momčad iz Valencije, dok je na drugoj strani Marko Banić ubacio 18 poena uz osam skokova. Damir Markota nije se upisao u listu strijelaca u devet minuta koliko je proveo na parketu, dok je Drago Pašalić propustio susret zbog ozlijede.

Tau Ceramica je rutinski odradila susret protiv neugodne Gran Canarije i upisala pobjedu rezultatom 89:73. Igor Rakočević ubacio je 22 poena, dok naš Stanko Barać nije nastupio zbog ozljede. Uvjerljiva je bila i Barcelona koja je uz 17 poena i sedam skokova Frana Vasqueza Bruesu svladala s 86:64.

Murcia je napravila najveće iznenađenje ovog kola svladavši Joventuta sa 71:58, a Cajasol je s 80:73 protiv Zaragoze stigao do šeste uzastopne pobjede. Adrija Žižić ubacio je tri poena u 12 minuta koliko je odigrao. Do gostujuće pobjede stigla je i Granada, koja je sa 76:72 uz 26 poena Jimmieja Huntera svladala Estudiantesa.

Susret između Fuenlabrade i madridskog Reala na rasporedu je u ponedjeljak.