Magdeburg 26:26 HBW Balingen-Weilstetten
HBW Balingen-Weilstetten

Magdeburg prosuo bod

Matej Milanović • petak, 17.04.2009.

Magdeburg je u jedinoj danas odigranoj utakmici rukometne Bundeslige na pomalo nevjerojatan način prosuo bod protiv slabog Balingen-Weilstettena, u utakmici koja je na poluvremenu izgledala riješena...

Današnjom utakmicom Magdeburga i Balingen-Weilstettena otvoreno je 28. kolo rukometne Bundeslige. Očekivala se lagana pobjeda domaćih kojima je potreban svaki bod u borbi za nastup u Europi.

U 6. minuti Magdeburg je vodio 3:0. Do 22. minute stalno raste prednost domaćina i rezultata 13:4. Domaći odlaze i do 16:6, a na poluvrijeme se ide sa 16:7.

Utakmica je već izgledala riješena, samo je bilo pitanje koliko će biti razlike. No, domaći su se malo previše opustili i potcijenili protivnika, a Balingen-Weilstetten je zagrizao i nije se predao.

Već u prve tri minute drugog poluvremena postaje jasno da neće sve ići baš tako lako, budući da gosti dolaze do 16:11. Razlika se ne mijenja previše do 42. minute igre i rezultata 21:16.

Tu nastupa kriza domaćih koji nekoliko minuta ne zabijaju gola što omogućuje gostima da se prvo približe na 21:18 u 48. minuti, a zatim da dođu i do nevjerojatnog izjednačenja u 56. minuti, 24:24.

Zadnjih nekoliko minuta proteklo je u napetoj igri u kojoj nijedna od dvije momčadi nije uspjela napraviti prednost te je utakmica završila podjelom bodova.

Domaćina je predvodio Fabian Böhm sa pet zgoditaka, a jednog više je za Balingen Weilstetten zabio Benjamin Herth. Magdeburg je prošlog vikenda izgubio međusobni dvoboj sa Flensburgom, a ovaj novi izgubljeni bod dodatno će otežati njihov put prema europskim kupovima iduće godine.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533