Vodeni sportovi

Jug potopio Partizan!

Vid Horvat • srijeda, 22.04.2009.

Večeras je naša fešta... pjevalo se u Gružu. Hrvatski vaterpolo po drugu godinu za redom ima dva predstavnika na Final Fouru. U pravoj igri živaca Dubrovčani su uspjeli nadoknaditi minus od dva gola iz Beograda i potpuno zasluženo proći među četiri na Starom kontinentu...

JUG CO - PARTIZAN 11:7 (3:2, 4:2, 2:3, 2:0)

Euroliga, četvrtfinale, 2. utakmica, Bazen u Gružu, Dubrovnik

Jug CO: Vićan, Vranješ, Bošković 1, Azevedo 3, Seman 1, S. Sukno 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 3, Drobac, Obradović 1, Nižić, trener: Fatović

Vezane vijesti

Partizan: Soro, Mirković, Rađen, Bailey, Aleksić 1, Pjetlović 1, Prlainović 2, Gocić, S. Mitrović, Filipović, Vasović 2, Vujasinović 1, B. Mitrović, trener: Udovičić

Igrač više: Jug CO 8/14, Partizan 3/10

Peterci: Jug CO 0/1, Partizan 0

Suci: Tulga (Turska), Juhasz (Mađarska)

Vaterpolisti Juga uspjeli su se po peti put za redom plasirati na Final Four, a Elvis Fatović uspio je izvući maksimum od svojih igrača. Tako će dva naša predstavnika u Rijeci hvatati naslov prvaka Europe, jer je plasman među četiri ostvarila i zagrebačka Mladost.

U Gružu je prije početka susreta bilo fenomenalno, odlična atmosfera, pune tribine, a da je moglo stati još 2. 000 ljudi vjerojatno bi i to bilo popunjeno. Obje momčadi su u utakmicu ušle dosta nervozno, obrane su bile čelične i teško se postizao pogodak u prvim minutama. No, gosti dolaze prvi u vodstvo.

Greškom obrane Dubrovčana Prlainović pogađa za 1:0. Jug uzvraća u 4. minuti fantastičnim projektilom Bušlje za 1:1. Potom slijedi razdoblje bolje igre Gospara i golovima Smodlake i Azeveda Jug dolazi u vodstvo od 3:1. Do kraja četvrtine gosti su smanjili na 3:2 drugim pogotkom Prlainovića.

U nastavku I. Sukno osvaja loptu za prvi napad, a odličnom akcijom s igračem više Dobud trese mrežu za 4:2. Nakon toga Jugaši dolaze do najveće prednosti u utakmici te golovima Mihe Boškovića i Dobuda vode 6:2. Kada se činilo da su igrači Partizana potpuni izgubili živce i da će ćemo gledati još jednu rapsodiju Dubrovčana, gosti smanjuju rezultat do prvog poluvremena na 7:4.

Početkom drugog dijela mali pad u igri Juga, a igrači trenera Udovičića to iskorištavaju i unose nervozu u utakmicu. Bošković u tom periodu promašuje peterac, a treću četvrtinu gosti su dobili sa 3:2, da bi golovima Azeveda i Obradovića Dubrovčani imali potrebnih dva razlike prije zadnjih osam minuta.

U Zadnjoj dionici izabranici trenera Fatovića pokazuju zašto su među najboljim ekipama u Europi. Prvo Sandro Sukno Sukno odličnim individualnim potezom vara golmana Sora za 10:7, a kasnije prekrasnim lobom Dobuda Jug odlazi na nedostižnih 11:7. Uz to, standardno dobar je bio Vićan koji je s nekoliko fenomenalnih obrana potvrdio zašto ga zovu dubrovačka hobotnica.

Uz izostanak reprezentativaca Jokovića i Markovića, Gospari su se zasluženo plasirali među četiri na završnom turniru u Rijeci te mogu biti samo bolji od danas prikazanog. Svaka pohvala i Azevedu koji je potvrdio da je pojačanje i igrač za velike utakmice.