Lyon 0:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Lyonu vrijeme istječe

Ivana Strahija • petak, 24.04.2009.

Parižani su osujetili Lyonov lov na osmu uzastopnu titulu prvaka Francuske i s 0:0 odnijeli bod sa Stade de Gerland.

Lyonu protiv Parižana nije išlo, premda su većim dijelom susreta imali terensku nadmoć i sijaset prilika, u potpunosti su sami krivi što nijedna od njih nije završila iza leđa Mickaela Landreaua.

Prva prava prilika utakmice zabilježena je u 30. minuti, kad Lyonov golgeter Karim Benzema posve sam ulazi u 16 metara PSG-a, no loptu šalje predaleko od mreže. U tom prvom poluvremenu mogli su domaći imati i penal, nakon što je upravo Benzeminu loptu rukom zaustavio Parižanin Marcos Ceara, no fućka suca Bertranda Layeca ostaje nijema.

Osokolio se u drugom dijelu i PSG, koji je do tada prijetio tek dalekometnim šutevima, a posebno je interesantno bilo u 57. minuti, odlično je Guillaumea Hoaraua proigrao suigrač Stephane Sessegnon, ali je loptu odlučno zaustavio Lyonov vratar Hugo Lloris.

Do kraja utakmice bilježimo očajničke pokušaje Lyona da dođe do punog plijena, to se međutim nije dogodilo.

Lyon ostaje treći na ljestvici, s tri boda manje od prvog Marseillea, no s pet kola do kraja morat će ta momčad biti mnogo inventivnija na terenu no što je danas pokazala.