Monacu ide i bez Hrvata, Olympique bježi

Ivor Krapac • nedjelja, 26.04.2009.

Bez pomoći hrvatskog trojca, Monaco je u 33. kolu francuskog prvenstva proslavio svoju drugu uzastopnu pobjedu i nastavio uspon na ljestvici, na kojoj je trenutno deveti. Gostovanje u Le Mansu riješili su u svoju korist uz pogodak u završnici utakmice...

Nakon prošlotjedna tri boda kod kuće protiv Rennesa (3:1), Monaco je drugi vikend zaredom ugrabio puni plijen u Le Championnatu s 1:0 u Le Mansu. Momčad Ricarda Gomesa osigurala je pobjedu tek u 87. minuti pogotkom Korejca Chu Younga Parka, ostavljajući domaćima premalo vremena za spašavanje barem boda.

Jerko Leko, koji je u prošla dva kola bio strijelac po jednog pogotka protiv Lyona (2:2) i u već spomenutoj pobjedi nad Rennesom, preskočio je ovu utakmicu zbog viška žutih kartona, dok Dario Šimić i Nikola Pokrivač nisu ulazili u igru.

Petoplasirani Toulouse nadao se da će zadržati priključak s vrhom ljestvice i za mjestima koja vode u europske kupove, ali ništa od toga. Na svom Municipalu odigrali su samo 1:1 protiv Lorienta, no kako se utakmica kretala, mogu biti sretni da je tako završilo. Gosti su u 85. minuti poveli pogotkom Ayewa, a Toulouseu je bod spasio Cetto (89.).

Nantes je u dvoboju donjeg doma ljestvice pao u Nancyju i time ostao samo bod iznad zone ispadanja, uz minimalno vodstvo pred Saint-Etienneom koji je na 18. poziciji. Nancy je slavio s 2:0 pogocima Féreta (56.) i Andréa Luiza (68. - 11 m), a Ivan Klasnić je u Nantesu odradio 78 minuta. U završnici utakmice zamijenio ga je Srbin Stefan Babović.

Stvari bi za Kanarince izgledale i gore da Saint-Etienne nije doživio poraz u Nici. Domaća momčad došla je do tri boda s 3:1 uz pogotke Ben Saade (23.) i Moulounguija (73.) te autogol Tavlaridisa (44.), dok je jedini strijelac za Saint-Etienne bio Ilan (90. + 4).

Nedjeljna večer bila je rezervirana za ogled Lillea i Olympique Marseillea. Gostujuća momčad slavila je s 2:1 i time povećala prednost na vrhu ljestvice na pet bodova više od drugoplasiranog Bordeauxa, koji ima susret manje - svoju utakmicu 33. kola odigrat će u srijedu u Rennesu.

OM je do učvršćivanja prve pozicije došao golovima Benoita Cheyroua (54.) i Mamadoua Nianga (57.), dok je domaće nešto ranije u vodstvo doveo Belgijac Eden Hazard (49.).