Liverpool nastavio pritiskati United

Marin Vuković • subota, 25.04.2009.

Pobjedom na gostovanju u Hullu, Liverpool je ponovno preuzeo vrh prvenstvene ljestvice, barem do završetka večerašnjeg dvoboja Manchester Uniteda i Tottenhama. Chelsea je u londonskom derbiju na Upton Parku također upisao tri boda, dok je Manchester City prvi klub od početka prosinca koji je s Goodison Parka odnio čitavi plijen.

Liverpool nije imao previše problema na gostovanju u Hullu, premda je s druge strane imao momčad koja se bori za opstanak i kojoj je svaki bod zlata vrijedan. Međutim, nije to više onaj Hull City koji je prije nekoliko mjeseci odnio bod s Anfielda te ispustio prednost od dva pogotka.

Domaćin je solidan otpor pružao tek u prvom poluvremenu i činilo se kako će do odmora sačuvati svoju mrežu. Ipak, nakon slobodnog udarca u 45. minuti Xabi Alonso je iz drugog pokušaja lijepim volejem pospremio loptu iza leđa domaćeg vratara.

Nakon sat vremena igre zbog glupog i nepotrebnog udaranja Škrtela, crveni je karton zaradio Caleb Folan i bio je to kraj svake nade za nogometaše Hull Cityja. Na 2:0 tri minute kasnije povisio je Dirk Kuyt, a premda je Hull iskoristio pogrešku gostujuće obrane i pogotkom Geovannija stigao na gol zaostatka, minutu prije kraja Kuyt je svojim drugim pogotkom riješio sve dvojbe.

Derbi gradskih rivala West Hama i Chelseaja na Upton Parku pripao je gostima, a za to je zaslužan pogodak Salomona Kaloua iz 55. minute, nakon preciznog ubačaja Franka Lamparda. West Ham je imao veliku priliku doći do boda, ali je 20 minuta prije kraja Petr Čech obranio udarac s bijele točke Marku Nobleu.

Po prvi put nakon 7. prosinca prošle godine jedna se premierligaška momčad s Goodison Parka vraća s tri boda. City je do pobjede nad Evertonom došao pogocima Robinha u 35. i Stephena Irelanda u 54. minuti, a utješni pogodak za momčad Davida Moyesa tek je u sudačkoj nadoknadi utakmice postigao Dan Gosling.

Jedan od posljednjih trzaja West Bromwich Albiona vidjeli smo danas na Hawthornsu, gdje je teško stradao Sunderland i kući otišao s tri pogotka u mreži. Posljednja momčad Premiershipa još uvijek ima matematičke nade za opstanak u ligi, no šest bodova zaostatka za sigurnosnom zonom i samo četiri kola do kraja ne jamče veliku nadu. Krajem prvog dijela mrežu Sunderlanda načeo je Olsson, na 2:0 povisio je Brunt u 58. minuti, a dvije minute prije kraja konačnih 3:0 postavio je Menseguez.

Aston Villa jednostavno ne može do pobjede, posljednji put slavili su prije devet kola, davnog 7. veljače. Kao mnogo puta u posljednje vrijeme, i danas su prvi došli u vodstvo golom Ashleya Younga krajem prvog dijela, ali je u 60. minuti Cohen donio bod Boltonu.

Fulham je upisao minimalnu pobjedu nad Stoke Cityjem i ostao u igri za Europa kup. Jedini pogodak u mrežu gostiju pospremio je Erik Nevland u 29. minuti utakmice.