Prekinut niz Armanija

Vedran Babić • ponedjeljak, 27.04.2009.

U izravnom obračunu za preuzimanje drugog mjesta Lottomatica je u 28. kolu talijanskog prvenstva sa 83:71 bila bolja od Armani Jeansa i na taj način prekinula njegov niz od čak osam pobjeda.

U kolu u kojem su svoju obavezu još prije desetak dana obavili La Fortezza i Montepaschi (86:89), titulu derbija preuzeo je susret između Lottomatice i Armani Jeansa. Dvoboj dvaju momčadi koje su prije ovoga kola imale obje po 17 pobjeda i deset poraza pripao je domaćoj, 83:71.

Svakako ključna serija u utakmici dogodila se u rasponu od 8. do 16. minute. Lottomatica je u tom periodu igre postigla 25, a primila svega pet koševa i ubilježila najveću prednost do tada - 35:20. Do kraja utakmice gosti više nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti zasluženu pobjedu domaćih, koji su početkom posljednje četvrtine upisali rekordna 24 koša razlike (76:52).

Jedini dvocifreni kod Lottomatice bili su Ibrahim Jaaber (21) i Andre Hutson (18), dok su najefikasniji u redovima momčadi iz Milana bili Pape Sow i David Hawkins sa po 12 ubačaja.

Sandro Nicević bio je jedan od najzapaženijih u sastavu Benettona protiv fenjeraša Snaidera. Benetton je slavio s 84:70, a hrvatski je košarkaš za 35 minuta igre ubacio 18 poena (8/13 za dva) te prikupio sedam skokova i dvije asistencije. Njegov suigrač Gary Neal bio je najbolji strijelac na utakmici s 26 koševa.

Nakon odličnog ulaska u sezonu, Montegranaro se srozao sve do skromne 13. pozicije na ljestvici. Četvrti uzastopni poraz nanio mu je Teramo, savladavši ih na svom parketu 86:83. Teramo trenutno drži petu poziciju sa samo jednom pobjedom manje od drugoplasirane Lottomatice.

Drugi Hrvat u ligi, Dalibor Bagarić, ponovno je odgledao s klupe poraz svoga GMAC-a na gostovanju kod NGC Cantua (84:74).

Uz samo dva kola do kraja regularnog dijela prvenstva, borba za mjesto u doigravanju se zahuktava. Vodeća šestorka je osigurala svoj plasman u završnicu, dok su glavni favoriti za popunu ostala dva mjesta NGC Cantu i Angelico Biella, koji imaju dvije pobjede više od prvih pratitelja.