Montepaschi iščupao pobjedu

Vedran Babić • petak, 17.04.2009.

U derbiju talijanskog prvenstva Montepaschi je sinoć s 89:86 poslije produžetaka nadvisio La Fortezzu iako je u posljednjim sekundama regularnog dijela bio vrlo blizu drugog poraza u sezoni.

Utakmica između La Fortezze i Montepaschija odigrana je unaprijed, u sklopu 28. kola, a do pobjede je stigla najbolja momčad Italije. Domaćini iz Bologne su u 4. minuti po prvi put poveli i nakon toga su prednost držali sve do same završnice, a najveću razliku postigli su krajem prvoga dijela, kada su u tri navrata imali plus 12.

Posljednja četvrtina također je idealno započela za La Fortezzu. Na manje od pet minuta prije kraja imala je naizgled komfornih 71:63, no dvije uzastopne trice raspoloženog Terrella McIntyrea donijele su Montepaschiju prednost od 76:75 ulaskom u zadnjih 120 sekundi igre.

Na isti način uzvratio je na drugoj strani Earl Boykins, da bi u posljednjem napadu gostiju Shaun Stonerook promašio oba slobodna bacanja. Loptu je, međutim, u napadačkom skoku uhvatio Rimantas Kaukenas i pogodio za produžetke (78:78).

U dodatnih pet minuta Montepaschi se odlijepio na 86:81, domaćini se primakli na 86:85, čak imali priliku i povesti, ali u tome nisu uspjeli. Na kraju, 89:86 za vodeću momčad lige u krajnje dramatičnoj utakmici dostojnoj epiteta talijanskog derbija.

Najbolji pojedinac utakmice bio je gostujući razigravač Terrell McIntyre s 25 koševa, šest asistencija i dva skoka, dok je Shaun Stonerook ostvario dvostruki učinak (16 koševa, 14 skokova). 15 je ubacio Kaukenas, a 13 Benjamin Eze.

Kod La Fortezze, kojoj je ovo deveti poraz u sezoni (17 pobjeda), najefikasniji bio je Earl Boykins s 20 poena, sedam skokova i pet asistencija, a ništa lošije nije odigrao Keith Langford (19 koševa, 9 skokova).

Oba kluba u akciji će biti i ovoga vikenda u sklopu 27. kola. Tako će Montepaschi u nedjelju dočekati Eldo, dok će La Fortezza istoga dana u goste Carifeu.