Novi poraz La Fortezze

Vedran Babić • četvrtak, 30.04.2009.

U zaostalom susretu 26. kola talijanskog prvenstva, Bancatercas Teramo je u izravnom duelu pobijedio i na ljestvici prestigao La Fortezzu...

U samoj završnici sezone košarkaši La Fortezze upali su u veliku krizu. Večeras su već treću utakmicu zaredom napustili teren pognutih glava, a za to je ovoga puta zaslužan Bancatercas Teramo, koji ih je nadigrao 80:70.

Domaćini su vodili od prve do zadnje minute, pa je njihova pobjeda i više nego zaslužena. Već je u 10. minuti bilo plus deset (22:12), a na poluvremenu je svijetlilo visokih 44:26.

Gosti su se šest minuta prije kraja utakmice primaknuli na samo 57:51, a minutu prije kraja i na minus četiri (68:64). Međutim, Teramo je ipak skupio dovoljno snage i na kraju povećao prednost na konačnih 80:70 za 18. pobjedu u prvenstvu, koja ga vodi na treće mjesto s istim omjerom pobjeda i poraza kojeg ima i Lottomatica. Slijede La Fortezza i Armani s omjerom 17-11.

Najefikasniji košarkaš u redovima pobjednika bio je David Moss, koji je na parketu proveo cijelu utakmicu i ubacio 19 poena uz osam skokova. Istaknuli su se i Giuseppe Poeta s 14 koševa, devet asistencija i četiri skoka te Brandon Brown s 12 poena i osam skokova. Kod gostiju jedini dvocifreni bili su Guilherme Giovannoni (16) i Keith Langford (11).

Svih osam utakmica pretposljednjeg, 29. kola, na rasporedu je tek za sedam dana.