Nicević odigrao utakmicu sezone

Vedran Babić • četvrtak, 07.05.2009.

U pretposljednjem kolu talijanskog prvenstva hrvatski košarkaš Sandro Nicević odigrao je najbolju partiju sezone. Njegova 32 koša odvukla su Benetton do vrijedne pobjede protiv Terama 85:82. Vodeći Montepaschi je upisao još jednu rutinsku pobjedu, dok je Lottomatica pobjedom nad Avellinom u produžecima sama izbila na drugo mjesto ljestvice...

Sandro Nicević večeras je bio uvjerljivo najistaknutiji pojedinac utakmice između njegovog Benettona i Bancatercas Terama. Nicević je za 34 minute igre ukrcao 32 koša uz fenomenalan šut za dva (14/16), a uz to je prikupio pet skokova i asistenciju.

S obzirom da nije imao adekvatnu pomoć svojih suigrača, utakmica je bila u egalu praktički do posljednjih trenutaka. Iako je na nešto više od dvije minute do kraja Benetton imao naizgled nedostižnih 79:71, gosti su serijom 11-2 poveli 82:81.

Međutim, dvica Nicevića, a zatim i trica Massima Bullerija odlučuju pobjednika. U zadnjem napadu Teramo je imao priliku odvesti utakmicu u produžetke, no dalekometni šut najboljeg igrača Jayceea Carrolla nije pogodio koš.

Osim Nicevića, još je jedino Radoslav Rančik bio dvoznamenkasti kod "zelenih" s 11 koševa. Kod Terama spomenuti Carroll je ubacio 26.

Bila je to 17. pobjeda Benettona, koji se nalazi na četvrtom mjestu, ali uz isti omjer kao i sljedbenici La Fortezza i Armani, koji su večeras ostali poraženi na gostujućim parketima.

La Fortezza je nastavila lošu seriju i doživjela četvrti uzastopni neuspjeh. Bolji od Bolonjaca bili su košarkaši Montegranara, koji su na taj način prekinuli svoju seriju od četiri uzastopna poraza. Bilo je 75:72. Armani je, pak, izgubio od Bielle s visokih 89:74.

Lottomatica je na gostovanju kod Avellina ubilježila 19. pobjedu i sama izbila na drugo mjesto. Rimljani su u 37. minuti vodili 74:66, da bi serijom 14:4 stigli na pole position uoči same završnice. Ipak, produžetke je za goste dvama slobodnim bacanjima izborio Sani Bečirović (80:80).

U samom otvaranju produžetka Lottomatica se odlijepila na plus šest, što je bilo dovoljno za mirno privođenje utakmice kraju. Konačni rezultat bio je 95:84. Bečirović i Ibrahim Jaaber ubacili su najviše poena za Lottomaticu, po 22, dok je najučinkovitiji u redovima domaćih bio Andrea Crosariol s double-double učinkom, 18 koševa i 14 skokova.

Kao što se i očekivalo, Montepaschi se bez ikakvih problema obračunao s posljednjeplasiranim Snaiderom, "zamrznuvši" ga na minus 32. U 28. prvenstvenu pobjedu najviše su poena ugradili Henry Domercant (17), Benjamin Eze (16) i Terrell McIntyre (15), dok je najefikasniji gostujući igrač bio Michele Antonutti sa 16 koševa.

Za kraj spomenimo kako Dalibor Bagarić ponovno nije nastupio za GMAC u pobjedi nad Eldom te da je posljednje, 30. kolo prvog dijela prvenstva na rasporedu u nedjelju.